شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
چطور نارگیل را باز کنیم؟

چطور نارگیل را باز کنیم؟

در انتخاب نارگیل، سعی کنید نارگیلی را انتخاب کنید که اندازه آن بزرگ باشد و وقتی آن را تکان می دهید، صدای چلپ چلوپ بدهد.

برای باز کردن آن، ابتدا سه حفره یا همان چشم های نارگیل را پیدا کنید و هر یک از سوراخ ها را با وسیله ای فشار دهید تا نرمترین آن پیدا شود. فلز فنری شکلی را داخل سوراخ برده و بیرون آورید تا حفره بزرگی ایجاد شود.

آب نارگیل را داخل فنجانی خالی کنید و آن را بچشید. باید طعم آن اندکی شیرین باشد. اگر ترش شده باشد، یعنی میوه خراب شده. نارگیل را روی دستمال کاغذی قرار داده و با یک چکش یا پتک به نزدیکی خط میانه آن ضربه بزنید. به آرامی نارگیل را با دست دیگر خود بچرخانید. پس از آنکه نارگیل دو نیمه شد، نیمه ها را به پشت قرار دهید سپس با چکش به پشت هر یک از آنها ضربه زده تا گوشت سفید رنگش از آن جدا شود.

پوست نازک قهوه ای رنگ آن را با پوست کن جدا کنید. گوشت سفید رنگ آن را خرد یا به مکعب هایی تبدیل کنید.

از آنجا که نارگیل لایه های مختلف و سختی دارد، برای باز کردن آن می توانید از حرارت استفاده کنید زیرا حرارت گوشت نارگیل را نرم می کند و بیرون آوردن آن راحت تر می شود.

بنابراین روش دیگری نیز برای پوست کندن نارگیل آموزش می دهیم:

مرحله اول

فر را در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. پوست نارگیل را بشویید یا چند دقیقه زیر آب سرد بگیرید. شستن پوست نارگیل همه آلودگی های آن که ممکن است با باز کردن نارگیل واردش شود را پاک می کند.

مرحله دوم

با یک پیچ گوشتی از سوراخ روی نارگیل حفره ای ایجاد کنید و آب داخل آن را خالی کنید. چندین بار با پشت یک چاقوی سنگین به خط میانی نارگیل ضربه بزنید تا خرد شود، قطعات را روی دستمال کاغذی یا حوله قرار دهید، با چکش به پشت آن ضربه بزنید تا چند تکه شود.

مرحله سوم

با پیچ گوشتی پوست آن را از گوشت جدا کنید و قطعات بدون پوست را روی سینی فر قرار دهید.

مرحله چهارم

نارگیل ها را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید و بیرون بیاورید. بگذارید پوست آن سرد شود تا زمانی که به دست می گیرید، پوستتان نسوزد.

مرحله پنجم

یک پیچ گوشتی یا چاقو را میان پوست و گوشت نارگیل قرار دهید. گاهی گوشت آن یکجا جدا می شود و گاهی به صورت ۲ یا ۳ قطعه بزرگ جدا می شود.

مرحله ششم

با چاقو یا پوست کن پوست نارگیل را جدا کنید.

وسایل موردنیاز:

  • پیچ گوشتی
  • چاقوی سنگین یا چکش
  • پیچ گوشتی یکسو یا چاقوی کره خوری
  • پوست کن

نکته: نارگیل را رنده کرده یا به قطعات نازک تقسیم کنید. سپس تکه های رنده شده را ۱۰ تا ۱۲ دقیقه در فر با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. قطعات نارگیل را در ظرف دردار گذاشته و دو تا سه روز در یخچال نگهداری کنید. مایع داخل نارگیل آندوسپرم است که در طول زمان به گوشت نارگیل جذب می شود. اما می توانید آن را مانند شیر نارگیل بنوشید. اگر می خواهید شیر نارگیل درست کنید، گوشت نارگیل را با دو برابر اندازه آن آب گرم در مخلوط کن بریزید. آن را روی الک بریزید، گوشت آن را فشار دهید تا شیر آن جدا شود.

منبع: کاویاب

(Visited 8 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *