شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
بلندتر نشان دادن سقف کوتاه با چند ترفند ساده دکوراسیون داخلی!

بلندتر نشان دادن سقف کوتاه با چند ترفند ساده دکوراسیون داخلی!

بسیاری از مردم آرزوی داشتن خانه هایی با سقف های بلند را دارند اما باید بدانید خانه هایی که سقف بلند دارند با چالش هایی مانند کنترل صدا؛ نور، تنظیم گرما و سرما و حتی هزینه های زیاد نقاشی مواجه هستند. به همین بهانه در این مقاله به شما ترفندهایی را آموزش می دهیم که می تواند به شما کمک کند تا سقف های کوتاه خانه تان را بلندتر نشان دهد. و تنها دانستن چند نکته در مورد انتخاب مبلمان، پرده، پنجره و … می تواند به شما کمک بسیاری کند.

برای بزرگتر نشان دادن سقف، مبلمان کوچک و افقی انتخاب کنید

بهتر است پشت مبلمان تان کوتاه باشد تا وقتی کنار دیوار قرار می دهید ارتفاع سقف را بلند تر نشان دهد. مبلمان هایی که پشت بلندی دارند سقف خانه را بسیار کوتاه تر از چیزی که هست نشان می دهند. این همان خطای دیدی است که در نگاه شما ایجاد می کند.

برای بلندتر نشان دادن سقف، از پنجره های قدی استفاده کنید

به جای پنجره های کوتاه از پنجره های بلند و قدی با شیشه های ساده و بدون برش استفاده کنید. مخصوصا اگر قد پنجره تان تا نزدیکی زمین باشد خیلی می تواند به بلند تر نشان دادن سقف خانه تان کمک کند.

برای بلندتر نشان دادن از دیوارکوب روی دیوار های کوتاه استفاده کنید

معجزه دیوار کوب ها را هرگز نادیده نگیرید. روشن شدن قسمتی از دیوار می تواند ارتفاع دیوار را بلند تر و در نتیجه سقف را بلند تر نشان دهد.

برای بلندتر نشان دادن سقف کاغذ دیواری با طرح های عمودی را انتخاب کنید

دقیقا زمانی که شما قدتان کوتاه است، طراحان لباس به شما پیشنهاد می دهند برای بلندتر نشان دادن قد و حتی لاغرتر نشان دهد بدن تان از طرح های عمودی استفاده کنید. اینجا هم همین طور است. طرح های عمودی دیوارها را بلند تر و در نتیجه سقف خانه تان را بلندتر از آنچه هست نشان می دهد.

برای بلندتر نشان دادن سقف از پرده های بلند استفاده کنید

اگر اتاق شما پنجره های کوتاهی دارد و نمی توانید آن را با پنجره های قدی تعویض کنید استفاده از پرده های بلند بهترین ایده است. پرده های بلندی که از زیر سقف نصب شده و تا روی سطح زمین کشیده شده است در نگاه شما خطای دید ایجاد کرده و ارتفاع سقف را بلندتر از چیزی که هست نشان می دهد.

برای بلند نشان دادن سقف دیوار اتاق تان را با ظروف و لوازم تزیینی تا نزدیکی سقف پر کنید

این کار هم یکی دیگر از ایده ها برای ایجاد خطای دید در نگاه شما است و می تواند سقف را بلندتر از چیزی که هست نشان دهد.

برای بلند نشان دادن سقف گوشه اتاق تان از آباژور پایه بلند استفاده کنید

این مدل آباژورها تقریبا قدشان تا نزدیکی سقف باید باشد. وقتی این آباژورها را روشن می کنید نوری که از ان پخش می دهد می تواند تأثیر بسیاری در بلندتر نشان دادن سقف داشته باشد.

برای بلند نشان دادن سقف از رنگ های بسیار براق و روشن high gloss استفاده کنید

تشعشویی که این رنگ های براق ایجاد می کند سقف را بسیار بلندتر نشان می دهد. حتی می توانید برای کل سقف یا قسمت هایی از آن از آینه کاری استفاده کنید.

برای دیوار اتاق تان از دیوارپوش های عمودی مانند تصویر استفاده کنید


منبع: سیمرغ

(Visited 12 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *