دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
رازهای زندگی مارگو رابی پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی

رازهای زندگی مارگو رابی پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی

به بهانه تولد مارگو رابی یا همان پرنسس خوش اقبال استرالیایی . مارگو رابی به دلیل مشکلات مالی از کودکی کار های کوچکی را بر عهده گرفت . حتی در ۱۶ سالگی هم زمان در سه جا کار می کرد و در مدرسه هم نمایش می خواند. وقتی مارگو ۱۷ ساله شد به ملبورن رفت تا راحت تر آرزوهایش را دنبال کند.

مارگو رابی در شهر کوچکی به نام دالبی در شرق استرالیا به دنیا آمد . مادرش که به شغل فیزیوتراپی مشغول بود نمی توانست به تنهایی هزینه  های زندگی چهار فرزندش را بپردازد. به همین دلیل او از کودکی کار های کوچکی را بر عهده گرفت . حتی در ۱۶ سالگی هم زمان در سه جا کار می کرد و در مدرسه هم نمایش می خواند. وقتی مارگو ۱۷ ساله شد به ملبورن رفت تا راحت تر آرزوهایش را دنبال کند.

او بدون این که کارگزار داشته باشد در تست بازیگری فیلم «آی سی یو» حاضر شد و طوری کارگردان را تحت تأثیر قرار داد که توانست نقش اول کار را به دست بیاورد. سال بعد در نقشی مهمان به سریالی عامه پسند با عنوان «همسایه ها» پیوست و این نقش را به نقشی ثابت در سریال بدل کرد. رابی در سال ۲۰۱۱ بعد از سه سال سریال «همسایه ها» را ترک کرد تا به دنبال سطح جدیدی از بازیگری در هالیوود برود.

رابی وقتی به لس آنجلس رسید، برای بازی در سریال جدید «فرشتگان چارلی» تست داد، اما تهیه کننده های تلویزیونی سونی پیکچرز ترجیح دادند از او در سریال «پان ام» و در کنار کریستینا ریچی استفاده کنند.

این سریال با وجود تحسین منتقدان نمره ی خوبی از مخاطبان نگرفت و به فصل دوم نرسید. مارگو رابی هم به گروه فیلم موفق «درباره ی زمان» (۲۰۱۳) پیوست تا نخستین تجربه ی سینمایی اش در هالیوود در برابر دوربین ریچارد کرتیس و در کنار بازیگرانی چون ریچل مک آدامز، دامنل گلیسون و بیل نای شکل بگیرد.

اما خیلی زود مهم ترین اتفاق بازیگری رابی رخ داد تا او در نقش همسر لئوناردو دی کاپریو در فیلم «گرگ وال استریت» (۲۰۱۳) و با کارگردانی کارگردان بزرگی چون مارتین اسکورسیزی بازی کند. از بخت بلند او این فیلم تحسین شده که تا به امروز در رتبه ی ۱۴۹ برترین فیلم های تاریخ سینما قرار دارد، به پرفروش ترین فیلم اسکورسیزی هم بدل شد و رابی با همین یک فیلم راه صدساله را یک شبه طی کرد و به شهرت رسید. رابی برای بازی در «گرگ وال استریت» سه جایزه گرفت و نامزد شش جایزه ی دیگر شد.

مارگو رابی در سال ۲۰۱۴ کمپانی تولید فیلم خودش را به اسم «لاکی چپ اینترتینمنت» بنیان گذاشت. او تا به امروز در ۱۸ فیلم و پنج بازی کرده و هشت فیلم هم در مراحل مختلف فنی دارد.

حالا چهار فیلم برتر دیگر مارگو رابی را که امروز ۲۸ساله می شود، مرور می کنیم:

۱- خداحافظ کریستوفر روبین (Goodbye Christopher Robin) (۲۰۱۷)

این درام زندگی نامه ای با کارگردانی سایمون کرتیس، سرگذشت آلن الکساندر میلن نویسنده ی بریتانیایی کتاب های کودکان «وینی پو» و خانواده اش را به تصویر می کشد. مارگو رابی در این فیلم نقش «دافنه» همسر میلن را بازی می کند که صاحب فرزندی به نام کریستوفر می شوند.

۲- افسانه ی تارزان (The Legend of Tarzan) (۲۰۱۶)

مارگو رابی در این درام اکشن و ماجراجویانه به کارگردانی دیوید ییتس، در نقش «جین پوتر کلیتون» همسر «تارزان» بازی می کند. الکساندر اسکارشگورد سوئدی بازی در نقش «تارزان» را بر عهده دارد و ساموئل ال جکسون، جایمن هانسو، جیم برودبنت و کریستوف والتس نقش های دیگر فیلم را بازی می کنند.

در این فیلم، «تارزان» که به زندگی در لندن خو گرفته است، به خانه ی سابقش در جنگل فراخوانده می شود تا فعالیت های مشکوک یک گروه را بررسی کند. این فیلم با بودجه ی ۱۸۰میلیون دلاری ساخته شد و بیش از ۳۵۶میلیون دلار فروش کرد. رابی در حالی برای بازی در این نقش انتخاب شد که بازیگران مشهور دیگری مثل اما استون نیز برای گرفتن این نقش تلاش می کردند.

۳- تمرکز (Focus) (۲۰۱۵)

این کمدی جنایی با کارگردانی مشترک گلن فیکارا و جان ریکوآ ساخته شد و در آن رابی در نقش مقابل ویل اسمیت بازی کرد. در این فیلم رابی در نقش یک جیب بر ناشی به نام «جس بَرِت» بازی می کند که با کلاه برداری حرفه ای به نام نیکی اسپرجن آشنا می شود و اسپرجن به او می آموزد که در هر شرایطی نباید تمرکزش را از دست بدهد.

فیلم با نقدهای متناقض از سوی منتقدان روبه رو شد، اما در گیشه خوب عمل کرد و در مقابل بودجه ی ۵۰میلیون دلاری اش، فروشی نزدیک به ۱۶۰میلیون دلار را ثبت کرد.

وقتی کارگردان با او تماس گرفت تا برای بازی در این نقش تست بدهد، با برادرش در یکی از جزایر کرواسی مشغول گذراندن تعطیلات بود و با عجله  تمام خودش را به نیویورک رساند و مستقیم از فرودگاه خودش را به جلسه رساند و با اولین دیالوگی که با ویل اسمیت رد و بدل کرد، نقش را به دست آورد.

۴- من، تونیا (I, Tonya) (۲۰۱۷)

دومین فیلم مارگو رابی در سال ۲۰۱۷ هم یک فیلم زندگی نامه ای است، اما این بار با رگه های کمیک. او در این فیلم در نقش اصلی و عنوان ظاهر شد؛ نقش تونیا هاردینگ، اسکیت بازی که در سال ۱۹۹۴ ماجرای حمله به رقیبش نانسی کریگن جنجال آفرید.

فیلم در ساختاری مستندگونه و با استفاده از مصاحبه های شخصیت های داستان، روایت را پیش می برد. این فیلم کم هزینه که با بودجه ی ۱۱میلیون دلاری ساخته شده، نخستین اکرانش را در جشنواره ی تورنتو انجام داد و در اکران عمومی توانست ۴۷میلیون دلار بفروشد.

از سوی دیگر فیلم با تحسین گسترده ی منتقدان همراه شد؛ به ویژه برای بازی رابی و الیسون جنی که در نقش مادر تونیا بازی می کند. مارگو رابی مه ترین افتخاراتش را در بازیگری با همین فیلم رقم زده است: نامزدی اسکار، گلدن گلوب، بفتا، صنف بازیگران سینمایی (SAG) و… بااین حال او نتوانست در اسکار و بفتا از پس بازیگر قدرتمندی چون فرانسیس مک دورمند برای فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» غلبه کند و در بخش بازیگری زن کمدی/ موزیکال گلدن گلوب هم جایزه را به سورشا رونان بازیگر «لیدی برد» واگذار کرد.

منبع: پرشین وی

(Visited 76 times, 1 visits today)