شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
طرز پخت خورشت شوید خوشمزه ترین غذای شمال ایران

طرز پخت خورشت شوید خوشمزه ترین غذای شمال ایران

خورشت شوید از انواع غذاهای معروف شمالی است که شما می توانید این نوع خورشت خوشمزه را در منزل به راحتی بپزید و از طعم بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید.

طرز تهیه خورشت شوید و فوت و فن های خوشمزه تر شدن آن

در طرز تهیه خورشت شوید از مرغابی و آلوچه و شوید و آلو و تخم مرغ و آبغوره و روغن و نمک و فلفل استفاده می شود. باقلا قاتق، خورش شوید و ترش تره از انواع خورشت های شمالی خوشمزه و پرطرفدار هستند و اگر شما تمایل دارید برای ایجاد تنوع در برنامه غذایی تان انواع خورشت های اصیل و محلی را در منزل بپزید بهتر است از پخت این نوع خورشت ها غافل نشوید.

مواد لازم برای تهیه خورشت شوید

آلوچه ترش و خشک : ۳۰۰ گرم
مرغابی کوچک : یک عدد
شوید خشک : دو تا سه قاشق غذاخوری
آلو خورشتی : ۲۵۰ گرم
تخم مرغ : دو تا سه عدد
آبغوره : یک پیمانه
نمک و فلفل : به مقدار لازم
روغن : به مقدار لازم

طرز تهیه خورشت شوید

برای پخت خورشت شوید ابتدا مرغابی را به خوبی پاک کنید و به قطعات مناسبی تقسیم کنید سپس تکه های گوشت مرغابی را بشویید و نمک بزنید.
آلوچه خشک و آلو خورشتی را به صورت جداگانه بشویید و گوشت مرغابی را به همراه مقداری روغن درون قابلمه ای مناسب سرخ کنید سپس آلوچه خشک را به گوشت مرغابی اضافه کنید و تفت دهید و دو یا سه لیوان آب و آبغوره را به مخلوط گوشت و آلوچه اضافه کنید و شعله گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید و درب قابلمه را ببندید تا گوشت مرغابی نیم پز شود سپس آلوی خورشتی را به خورش اضافه کنید و بعد از نیم پز شدن آلو خورشتی شوید خشک را به خورش بیفزایید سپس اجازه دهید خورش روی حرارت ملایم گاز پخته شود و جا بیفتد.

در مرحله آخر طرز تهیه خورشت شوید تخم مرغ ها را درون ظرفی مناسب بشکنید و با کمک چنگال تخم مرغ ها را هم بزنید و به خورش اضافه کنید بعد از اینکه تخم مرغ ها پخته شدند و خورشت به روغن افتاد قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید و خورشت را درون ظرف مناسبی برای سرو بکشید و به همراه پلو این غذای خوشمزه را میل کنید.

نکات طلایی برای پخت بهتر خورش شوید

خورشت شوید از انواع خورشت های ترش است و اگر شما تمایل دارید این خورشت خوشمزه طعمی ملس و بی نظیر داشته باشد می توانید یک تا دو قاشق شکر به آن اضافه کنید.
خورشت شوید از انواع خورشت های محلی شمالی و مخصوص غرب گیلان می باشد.
در صورت تمایل می توانید در دستور تهیه خورشت شوید به جای گوشت مرغابی از گوشت مرغ استفاده کنید.

منبع: سیمرغ

(Visited 6 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *