چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸
آموزش ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

آموزش ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

پادری یکی از وسایل تزئینی است که در هر خانه ای پیدا می شود. برای درست کردن پادری می توانید از وسایل اضافی و دور ریختنی که در منزل دارید استفاده کنید. پادری با پارچه  های دور ریختنی روش ساخت ساده ای دارد که می توانید با فراگیری آن پادری های رنگی و زیبا تهیه کنید.

تا به حال به این فکر کرده اید که وسایل منزلتان را خودتان با وسایل دورریختنی که در دسترس تان قرار دارد بسازید؟! با این کار هم از وسایل اضافی و به درد نخور منزلتان به شیوه ای جدید استفاده کرده اید و هم برای تهیه وسایل جدید متحمل هزینه زیادی نشده اید. یکی از این وسایل که به آسانی هم درست می شود پادری است. از پادری برای هر کجای منزل می توانید استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم با استفاده از پارچه لباس های قدیمی تان که دیگر علاقه ای به آن ها ندارید یک پادری زیبا بسازیم.

علاوه بر پارچه های دور ریختنی با وسایل و روش های دیگری نیز می توانید پادری بسازید که آموزش برخی از آن ها در لینک های زیر قرار دارد.

آموزش ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

ابزار اصلی که برای تهیه این پادری زیبا نیاز دارید پارچه است. اگر علاقه مند هستید پادری زیباتری داشته باشید، می توانید از پارچه های نو و طرح دار هم استفاده کنید.

قبل از اینکه دست به کار شوید، وسایل زیر را آماده و کنار دستتان قرار دهید:

  • پارچه
  • مقوا در ابعاد دلخواه
  • قیچی

شروع کار

۱. ابتدا سایز پادری که مد نظرتان است را روی مقوا اندازه گیری کرده و کمی به طول و عرض آن اضافه کنید و در نهایت مقوا را برش دهید. پس از آن ابتدا و انتهای مقوا را به اندازه عرضی که دارد برش هایی با عرض ۲ سانتی متر بزنید.

 

۲. در این مرحله پارچه ای که برای این کار در نظر گرفته اید را به به صورت نوارهایی با عرض ۵ سانتی متر برش زده و به طور عمودی طبق شکل روی مقوا قرار دهید. از شیارهای ابتدا و انتهای مقوا برای نگهداشتن نوارهای پارچه ای استفاده کنید.

۳. در این مرحله باید شروع به بافتن کنید. برای این کار یک نوار پارچه ای برداشته و آن را به صورت افقی از زیر و روی پارچه هایی که به طور عمودی قرار داده شده اند، رد کنید. توجه داشته باشید که برای اولین و آخرین نواری که استفاده می کنید، مقداری از آن را برای بافت آخر کار نگه دارید. شکل های زیر مراحل کار را نشان می دهند.

۴. در صورتیکه نوار پارچه ای به اتمام رسید مطابق شکل یک نوار دیگر برداشته و به نوار قبلی گره بزنید.

۵. کار بافت با نوارهای پارچه ای را تا انتها ادامه دهید.

۶. زمانیکه کار بافتن تمام شد باید با استفاده از اضافی نوار پارچه ای که قرار دارد، ابتدا و انتهای پادری را مطابق شکل ببافیم.

۷. در نهایت اضافی پارچه ها را از دو طرف پادری با قیچی حذف می کنیم.

۸. پادری شما به این شکل بسیار زیبا آماده می شود. به همین سادگی!

برای ساخت پادری اتاق کودک بهتر است از پاچه های رنگی رنگی و شاد استفاده کنید.

منبع: ستاره

(Visited 190 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *