پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
مرتب کردن اتاق کودک با ۱۰ ترفند جالب و کاربردی مادرانه!

مرتب کردن اتاق کودک با ۱۰ ترفند جالب و کاربردی مادرانه!

اگر شما هم از به هم ریختگی اتاق کودکتان کلافه شده اید و در جستجوی راهی برای نظم دادن به اسباب بازی ها و وسایل اتاق کودتان هستید، به شما توصیه می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا ترفند های کاربردی و آسان برای سازماندهی کردن به وسایل اتاق فرزندتان را به شما آموزش دهیم.

ایده هایی برای مرتب کردن اتاق کودک

با ترفند هایی که به شما آموزش می دهیم می توانید اسباب بازی ها، لباس ها، لوازم ورزشی و … در اتاق فرزندتان را به راحتی سازماندهی کنید و همیشه فرزندتان اتاق مرتبی داشته باشد و وسایل خود را به تنهایی در اتاق سرجای خود قرار دهد.


با استفاده از سطل های پلاستیکی و سبد های رنگی در اندازه ها و ابعاد مختلف می توانید بسیاری از وسایل و اسباب بازی ها را در اتاق کودک مرتب و با نظم و ترتیب بچینید.

یک قفسه مختص کفش های کودکان در اتاق در نظر بگیرید و کفش های کودک را روی آن بچینید. این گونه از شلختگی و به هم ریختگی کفش ها جلوگیری می شود و کودک ترغیب به چیدن کفش های خود در قفسه می گردد.

برای کمد لباس کودکتان میله ی دوتایی برای آویزان کردن لباس ها در نظر بگیرید. با این روش تعداد لباس هایی بیشتری را می توان آویزان کرد. همچنین پایین بودن چوب لباسی دوبل لباس متناسب با قد کودک کمک بزرگی به جمع کردن لباس ها توسط خود کودک می کند.

مرتب کردن اتاق کودک با آویز مخصوص در

با آویز مخصوص کودک برای پشت در می توانید به کودک آموزش دهید بسیاری از وسایل کوچک خود همچون جوراب و… را در جای مخصوص خود قرار دهد. این آویز کاربردی، به جمع شدن وسایل شخصی کودک شما از اتاق کمک بزرگی می کند.

مرتب کردن اتاق کودک با قفسه های فلزی


اسباب بازی ها و وسایل ورزشی کودک خود را در قفسه های مخصوص فلزی قرار دهید. با این روش توپ های فرزندان وسط اتاق باعث شلوغی نمی شوند.

لباس های کودکتان را با نظم در کنار هم آویزان کنید. به این ترتیب که لباس های آستین بلند کنار هم و آستین کوتاه در کنار هم قرار بگیرند. در این حالت کودکان هم راحت تر لباس های خود را پیدا می کند.

 مرتب کردن اتاق کودک با برچسب روی وسایل

برچسب گذاری روی جعبه ها وسایل کمک می کند تا وسایل و لوازمی که درون آن ها قرار دارند را بدون دردسر تشخیص بدهید. با این روش پیدا کردن هر چیزی در اتاق راحت و آسان می شود. اگر شما برچسب ندارید می توانید روی تکه ایی کاغذ بنویسید و ان را به وسیله چسب روی جعبه یا سبد وسایل بچسبانید.

سعی کنید در کمد اتاق کودکتان هر قسمت کمد را به وسیله ی خاصی اختصاص دهید. کفش ها یک قسمت، شلوارها یک قسمت و … . به این ترتیب با منظم شدن وسایل در کمد پیدا کردن هر لباسی آسان تر می شود.

اگر شما نمی توانید وسایل و اسباب بازی های کودکتان را در اتاق سازماندهی کنید، یک کمد دیواری با قفسه های زیاد برای اتاق خریداری کنید. و هر قسمت کمد دیواری را به بخشی از وسایل فرزندتان اختصاص دهید.


تعدادی سبد رنگی خریداری کنید و داخل هر رنگ وسایل خاصی از کودکان را درون آن قرار دهید. کودک شما با تفکیک رنگ سبدها وسایل خود را به راحتی می تواند پیدا کند. همچنین این سبدهای رنگی باعث جذابیت و رنگی شدن اتاق می شود.

منبع: سیمرغ

(Visited 62 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *