چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸
توصیه هایی مهم در سفرهای تابستانی که هرگز نباید فراموش کنید!

توصیه هایی مهم در سفرهای تابستانی که هرگز نباید فراموش کنید!

محراب آقازاده رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت گفت: لازم است، مسافران چند نکته بهداشتی مهم را در سفر های تابستانی خود در اماکن بین راهی رعایت کنند تا سفری سلامت را پیش رو داشته باشند.

وی اظهار کرد: مهمترین مساله در سفرهای تابستانی، توجه به منبع آب مصرفی و بر حذر بودن از مصرف آب های غیرمطمئن است.
بهتر است مردم غذا هایی را که با خود در طول سفر به همراه دارند، نیم پز نشده باشند و توصیه می شود از همان ابتدا غذا را کامل بپزید یا در مقصد اقدام به پخت آن کنید. غذا هایی مثل کتلت و کوکو یا تخم مرغ پخته برای سفر مناسب هستند و غذا هایی مثل الویه، کباب کوبیده، کالباس، سوسیس و مواد غذایی آبکی مانند انواع خورشت ها بسیار حساس و فساد پذیر هستند.

رئیس سامانه بهداشت ادامه داد: می توان برای حفظ زنجیره سرمایه ای برای نگهداری مواد غذایی بالقوه خطرناک مانند «موادغذایی با پایه شیر و لبنیات، تخم مرغ، گوشت ماهی و طیور» از یخچال های یونولیتی در طول سفر استفاده کرد.

آقازاده تصریح کرد: در صورت مجبور شدن به تهیه غذا از رستوران های بین راهی به بهداشت محیط رستوران، لباس کار کارکنان و نظافت عمومی مکان توجه کنند. مردم باید به رنگ گوشت کباب کوبیده عرضه شده توجه کرده و در صورتی که به رنگ قرمز بود از مصرف آن به علت پخت نشدن کافی اجتناب کنند.

آقازاده افزود: در صورتی که مسافران در سفر خود با مشکل رعایت نکردن نظافت در اماکن عمومی و بین راهی یا سرویس های بهداشتی موجود در اماکن متبرکه، پمپ بنزین ها یا نمازخانه های بین راهی برخورد داشتند، موارد را با سامانه بهداشت ۱۹۰ که به صورت شبانه روزی در خدمت هموطنان است، اعلام کنند تا در اسرع وقت این مساله توسط کارشناسان بهداشت محیط منطقه رسیدگی شود.

منبع: بهداشت نیوز

(Visited 20 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *