شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
۱۵ ایده خلاقانه برای داشتن خانه‌ای پرانرژی

۱۵ ایده خلاقانه برای داشتن خانه‌ای پرانرژی

جهانی  که در آن زندگی می کنیم، پُر از رنگ های متنوع و زیباست. به  همین  دلیل، افراد سلیقه ها و علایق متفاوتی در انتخاب رنگ ها دارند. از آنجا که هر کسی دوست دارد خانه اش را آن طور که خودش می خواهد بیاراید، عنصر رنگ و داشتن دکوراسیون رنگی نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون پذیرایی کوچک و دکوراسیون خانه های کوچک و بزرگ می تواند ایفا کند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ۱۵ طرح جدید دکوراسیون رنگی برای طراحی دکوراسیون خانه ها آشنا کنیم.

 

۱. حمامی روشن با زمینه ی رنگی

هنگامی که برای اولین بار پا به خانه ای کاملا رنگارنگ می گذارید، ممکن است فضا کمی برایتان عجیب و ترسناک به نظر برسد. به  همین  دلیل احتمالا ترجیح می دهید که تنها در برخی از فضاهای کوچک خانه از یک یا دو رنگ روشن استفاده کنید. به عنوان  مثال، می توانید برای شادابی فضای کوچک حمام، از کاشی های طرح دار استفاده کنید و لوازم جانبی را به  رنگ زرد، صورتی یا قرمز انتخاب کنید.

۲. طرح های انتزاعی و رنگ های ملایم

اگر از ادغام طرح های مینمالیستی با رنگ های پاستلی روشن خوش تان نمی آید، می توانید از ترکیب طرح های انتزاعی و رنگ های ملایم استفاده کنید. به عنوان  مثال، استفاده از مبلمانی به رنگ آبی بسیار روشن در کنار چند کوسن و صندلی هایی با طرح ها و رنگ های ملایم، برای اتاق نشیمن مناسب است.

۳. اتاق نشیمنی به رنگ جواهرات

در این تصویر، مبلمانی که رنگ شان را از جواهرات الهام گرفته اند، جلوه ای دلپذیر به اتاق نشیمن شیک ما بخشیده اند. کاناپه ی بنفش پُررنگ کاملا در محیط خودنمایی می کند. صندلی های سبز و لیمویی  نوعی تعادل به  وجود آورده اند و دو میز سرامیکی فیروزه ای، که در دو سمت اتاق قرار گرفته اند، باعث شده اند اتاق قرینه به نظر برسد.

۴. کاغذ دیواری های رنگی با طرح پروانه

کاغذ دیواری هایی با پروانه های رنگی، پاف گلدار رنگارنگ، روبالشی هایی با طرح اندونزیایی و لحاف گلدوزی شده ی تخت همگی به دیوارهای سفید این اتاق جلوه ی خاصی بخشیده اند.

۵. استفاده از فرش های رنگی

رنگ آبی تیله ای دیوار به همراه فرشِ پُرنقش و نگار موجود در فضای این عکس، زیبایی چشمگیری به فضای اتاق نشیمن داده است.

۶. استفاده از رنگ زرد خردلی در دکوراسیون

در این خانه ی مدرن و الهام گرفته از سبک روستایی، از دکوری هایی با رنگ زرد خردلی استفاده شده است که سبب روشن تر شدن فضای منزل شده اند. این رنگ می تواند به فضاهایی که مملو از وسایل چوبی است، جلوه ی روشن تری بدهد.

۷. دکوری های بانمک

راستش را بخواهید بیشتر ما از رنگ های روشن و طرح های عجیب و غریب خوش مان می آید. به  همین  دلیل دکوراسیون این اتاق ما را سرِذوق می آورد. در این اتاق پارچه های رنگی با طرح های مختلف در کنار هم قرار گرفته اند و گرمای خاصی به محیط اتاق بخشیده اند. به نقاشی اسب روی دیوار توجه کنید. دکوری های بانمکی مثل قوهای تزیینی روی زمین و سردیس روی میز به درستی در این فضای منحصربه فرد قرار گرفته اند.

۸. استفاده از پرده های رنگی در فضاهای بی رنگ

استفاده از پرده ی رنگی و گلدار می تواند به روشن  شدن فضای خنثی کمک کند. همان طور که در تصویر می بینید، برای زیباتر شدن فضای اتاق، یک نقاشی انتزاعی را به آن رنگارنگ اضافه کرده اند.

۹. تکرار رنگ ها

می توانید به  جای استفاده از رنگ های بسیار، دو تا سه رنگ را در برخی از وسایل اتاق تکرار کنید. همان طور که در تصویر می بینید، رنگ ارغوانی در کوسن، آباژور و همچنین گلدان دیده می شود. در کنار آن، رنگ آبی نیز در برخی از وسایل به چشم می خورد. استفاده از وسایل تزیینی مختلف با رنگ ارغوانی می تواند یکپارچگی خوبی در محیط ایجاد کند.

۱۰. ایجاد فضایی غیرمتعارف

در این تصویر رنگ آبی اولین رنگی است که خودنمایی می کند. سقف سرمه ای و وسایل رنگارنگ مختلفی که توسط صنعتگران محلی ساخته شده اند، به فضای اتاق جان بخشیده اند. استفاده از مبل های تختخواب شو در این فضا بسیار به جاست؛ زیرا هم برای خواب و هم برای استراحت مناسب هستند. روی زمینِ چوبی این اتاق نیز یک گلیم کوچک رنگی قرار گرفته است.

۱۱. استفاده از رنگ های فسفری

امروزه در طراحی نوینِ دکوراسیون منازل، برای جلوه  دادن به اتاق های نشیمنِ سنتی از مبلمان خاص استفاده می شود. در این تصویر، از مبلمان قهوه ای در کنار میز صورتی استفاده شده است. از سوی دیگر، صندلی راحتیِ سبز فسفری  به خوبی دکوراسیون کلاسیک را با جلوه ای نوین ترکیب کرده است.

۱۲. استفاده از رنگ صورتی و زرد

شما می توانید فضای کوچک خانه  ی خود را با استفاده از وسایلی با رنگ های دلنشین، زیبا کنید. در این تصویر دیوارها به رنگ سرمه ای و مبلمان به رنگ صورتی و زرد طراحی شده اند.

۱۳. استفاده از طرح های متفاوت

در این اتاق از پارچه هایی با طرح های شاد استفاده شده است. پارچه ی راه راه روی میز، تمام رنگ های به کاررفته در فضای اتاق را در خود جای داده است.

۱۴. دیوارِ رنگی

یکی از راه های ایجاد دیوارِ رنگی، پاشیدن رنگ های مختلف روی دیوار است که می تواند جالب توجه باشد.

۱۵. کابینت های رنگی غیرمنتظره

گاهی کافی است که تنها با یک تضادِ رنگیِ کوچک فضای خانه ی خود را دگرگون کنید. در تصویر بالا می بینید که کابینت های صورتی تغییر جالبی در فضای طوسی  اتاق به  وجود آورده اند.

منبع: چطور

(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *