دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
۴ باور اشتباه در مورد کاهش وزن که هنوز هم بسیاری از ما باور داریم

۴ باور اشتباه در مورد کاهش وزن که هنوز هم بسیاری از ما باور داریم

اختصاصی چاره چی/ امروزه کارشناسان مواد غذایی و مربیان تناسب اندام زیادی وجود دارد که آدم نمی داند حرف کدامشان را باور کند. بعضی افراد می گویند باید در روز ۶ وعده غذا داشت تا وزن کم کرد. بقیه هم می گویند که ۳ وعده کافی است و صبحانه باید بزرگ ترین وعده روز باشد. در این مطلب ۵ مورد از این نوع شایعات و باورها را آورده ایم تا شما به آگاهی بیشتر در این موضوع برسید.

۱- رژیم با کربوهیدرات کم، تنها راه کاهش وزن است

رژیم های با کربوهیدرات کم برای کاهش وزن عالی هستند اما یک سری مشکلاتی در خصوص سلامتی در بلند مدت به وجود می آورد. یکی از دلایل اصلی محبوبیت رژیم با کربوهیدرات کم این است که به سرعت نتایج عالی به خاطر کاهش وزن آب نشان می دهد. متاسفانه بعضی افراد کمبود انرژی را در زمان کاهش کربوهیدرات تجربه می کنند. به یاد داشته باشید که این نوع رژیم، تنها راه سوزاندن چربی نیست و برای مثال می توانید رژیم های با پروتئین کم یا با چربی کم را امتحان کنید.

۲- نباید بعد از ساعت ۶ بعد از ظهر چیزی خورد

مطالعات اخیر نشان داده اند که زمان خوردن شما مهم نیست و مقدار کالری که مصرف می کنید اهمیت دارد. بنابراین مهم ترین قانون سوزاندن کالری های بیشتر از مقداری که می خورید است تا وزن کم کنید.

۳- هر چه بیشتر در باشگاه باشید، نتایج بهتری خواهید دید

مهم ترین چیز در باشگاه رفتن کیفیت تمرینات است و نه طول مدت آن. بعضی از موثرترین تمرینات تنها ۱۵ دقیقه طول می کشند.

۴- با بالا رفتن سن وزنتان بیشتر می شود

با بالا رفتن سن وزن اضافی نمی گیرید اگر که یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید. اگر در تمام عمرتان ورزش کنید همیشه یک وزن مناسب خواهید داشت.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

(Visited 4 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *