پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
استرس می‌تواند مغزتان را کوچک کند! ۵ راه برای پیشگیری از استرس

استرس می‌تواند مغزتان را کوچک کند! ۵ راه برای پیشگیری از استرس

اختصاصی چاره چی/ همه ما می دانیم که زندگی زیر فشار استرس و موقعیت های استرس زا عواقب فیزیکی و احساسی جدی دارد. بنابراین چرا کاری نکنیم که این سطح استرس را کم تر کنیم و زندگی مان را بهبود دهیم؟

استرس می تواند ماده خاکستری مغز را کاهش دهد که مسئول کنترل بر خود است. تجربه استرس در واقع دست و پنجه نرم کردن با استرس های آینده را سخت تر می کند و از قابلیت شما در گرفتن کنترل موقعیت می کاهد.  در این جا چند استراتژی برای کمک به شما در کنترل گرفتن استرس تان آورده ایم:

نه بگویید

«نه» یک کلمه قوی است که از گفتن آن نباید بترسید. وقتی که زمان گفتن نه می رسد، از گفتن جمله هایی مثل «من فکر نکنم بتونم» یا «مطمئن نیستم» پرهیز کنید. به مسئولیت های جدیدی که نمی توانید انجام دهید نه بگویید و به وظایف جدیدتان متعهد باشید.

آفلاین شوید

تکنولوژی ارتباط مرتب را فراهم می کند و انتظار دارد که شما ۲۴ ساعته در دسترس باشید. زمانی را دور از تکنولوژی در نظر بگیرید و در لحظه زندگی کنید.

افراد منفی نگر را حذف کنید

مواجه شدن با افراد سخت خسته کننده و به شدت استرس زا است. شما خودتان می توانید رابطه تان با افراد را کنترل کنید. وقتی که نیاز به مواجه با یک فرد منفی نگر دارید، به صورت منطقی رفتار کنید.

کینه به دل نگیرید

احساسات منفی که با کینه همراه می شوند موجب یک پاسخ استرسی می گردد. فقط فکر کردن به موقعیت و فرد به بدنتان یک پیام حالت نبرد می فرستد، یک مکانیسم نجات که شما را وادار می کند که بایستید و بجنگید. گذشتن از کینه نه تنها حال شما را بهتر می کند بلکه می تواند سلامتی کلی شما را بهبود بخشد.

به صورت فعال وارد عمل شوید 

برای آرام شدن باید ضعف هایتان را بشناسید و در زمان نیاز کمک بخواهید. کمک خواستن از دیگران شرم نیست و هر زمان که نیاز به کمک و صحبت با کسی دارید فقط کافی است درخواست کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: BBC

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *