دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
۱۰  نکته که باید پس از هر اشتباه یا شکست به خود یادآور شوید!

۱۰ نکته که باید پس از هر اشتباه یا شکست به خود یادآور شوید!

اشتباهات، بخش جدایی ناپذیر زندگی ما و فرصت هایی برای یادگیری اند، معمولا تجربه شکست های پیاپی، پیش از موفقیت،  اتفاق می افتد.

مهم این است که در هر شرایطی ایمان داشته باشید که «می توانید»؛ با این باور، نیمی از راه را طی کرده اید. پشیمانی سودی ندارد! چرا که همه اتفاقات جزئی زندگی شما و حتی اشتباهاتتان بوده اند که از شما فردی که هستید را ساخته اند.

هیچ کسب و کار موفقی، راه هموار و بدون مانعی را پشت سر نگذاشته است. موفقیت از آن کسی است که از شکست هایش خجالت زده نباشد و همواره با دید مثبتی به عنوان یک تجربه و یا عاملی برای موفقیت های بعدی به آن بیندیشد.

در ادامه ۱۰ نکته که شما را برای ادامه حرکت، بعد از شکست ها و اشتباهات کمک می کنند، مرور می کنیم:

۱.موفقیت بدون شکست وجود ندارد.

فردی که هیچ اشتباهی نمی کند احتمالا هیچ کار خاصی هم نمی کند! داشتن زندگی پر از اشتباهات کوچک که از آنها درس گرفته اید بهتر از داشتن زندگی پر از پشیمانی برای هرگز تلاش نکردن است.

۲.اشکالی ندارد، همه چیز رو به راه خواهد شد.

به خود زمان بدهید که به آرامش احساسی برسید. گذر کردن از یک اتفاق کار یک روز نیست؛ گام های زیادی لازم است تا از شکستگی درونتان رها شوید. هرگز اجازه ندهید که یک روز بد به شما این حس را بدهد که زندگی بدی دارید. به صرف این که امروز روز دردناکی بوده نمی توان گفت که فردا روز خوبی نیست. بهترین اتفاقات دقیقا زمانی که انتظارشان را ندارید می افتند. سعی کنید بیشتر لبخند بزنید؛ نه چون زندگی راحت و عالی و بر وفق مرادتان بوده، چون شما انتخاب می کنید که برای هرآنچه دارید و تمامی مشکلاتی که ندارید، خوشحال و شکرگزار باشید.

۳.شما اشتباهاتتان نیستید.

زندگی دستورالعملی ندارد. قبول کنید که اشتباهات اتفاق می افتند. شما اشتباهاتتان نیستید، شما سختی هایی هستید که کشیده اید و شما با قدرت تغییر امروز و فردایتان اینجایید. مهم نیست گذشته چقدر آشوبناک بوده، آینده یک لوح پاک و روشن است. اینکه شما با آن چه می کنید انتخاب شماست.

۴.بهترین درس های زندگی در غیرمنتظره ترین زمان ها اتفاق می افتند.

ما بسیاری از درس های زندگی مان را، بدون اینکه قصدش را داشته باشیم، می آموزیم. در واقع، بهترین درس های زندگی معمولا در بدترین زمان و از بدترین اشتباهات آموخته می شوند. بله، شما گاهی شکست خواهید خورد و این ایرادی ندارد. هر چه زودتر این را قبول کنید، زودتر می توانید ترقی کنید.

۵.اشتباهات به آن بدی که به نظر می رسند نیستند.

اشتباهات به ندرت به آن بدی که به نظر می رسد هستند، و حتی وقتی شما را در موقعیت بدی قرار می دهند، برایتان فرصت قوی تر شدن را فراهم می کنند. نباید بگذارید که یک ابر تیره، تمام آسمانتان را فرا گیرد. خورشید همیشه بر قسمتی از زندگی شما می تابد. گاهی اوقات باید احساسی که دارید را فراموش کنید، به آنچه لایقش هستید بیندیشید و پیش بروید.

۶.نرسیدن به آنچه می خواهید می تواند یک توفیق اجباری باشد.

نرسیدن به آنچه می خواهید گاهی از خوش شانسی شماست، چرا که شما را مجبور به ارزیابی شرایط کرده و درها را به روی فرصت ها و اطلاعاتی باز می کند که در غیر این صورت آنها را نادیده می گرفتید. به یاد داشته باشید که برخی چیزها در زندگی از هم می پاشند تا چیزهای بهتری را بسازند.

۷.شما ظرفیت خلق خوشحالی خود را دارید.

می توانید در اشتباهات قبلی خود بمانید یا خوشحالی خود را خلق کرده و پیشرفت کنید. لبخند، یک انتخاب است نه یک معجزه. منتظر کسی یا چیزی نباشید که بیاید و شما را شاد کند. شادی حقیقی از درون شما سرچشمه می گیرد. زمانی به آرامش حقیقی خواهید رسید که به هیچ کس و هیچ چیزی اجازه ندهید افسار احساساتتان را در دست بگیرد.

۸.اشتباهات نوعی تمرین ساده اند.

هر هنرمند بزرگی روزی تازه کار بوده است. هر چه زودتر با تمرین کردن و اشتباه کردن کنار بیایید، زودتر مهارت ها و دانش لازم برای پیشرفت را پیدا می کنید. هیچ وقت نمی توان صد در صد مطمئن بود که راهی که انتخاب کرده اید، جواب می دهد اما می توان صد در صد مطمئن بود که هیچ کاری نکردن، نتیجه نخواهد داد. پس بلند شوید و دوباره تلاش کنید؛ یا موفق می شوید یا درسی حیاتی می آموزید که در هر دو صورت شما برنده اید.

۹.شما در حال پیشرفتید.

اگر خود را به حرکت تشویق کنید، چیزی یاد می گیرید و فرصتی دیگر برای موفق شدن خواهید ساخت. به یاد داشته باشید که هر چقدر هم که روند پیشرفت شما آرام باشد، شما از همه افرادی که تلاشی نمی کنند جلوترید. وقت خود را به ناراحت بودن درباره چیزی که توانایی تغییرش را ندارید، نگذرانید. از همین حالا شروع کنید؛ درس هایی را که از اشتباهات خود آموخته اید عملی کنید و این بار کار را بهتر انجام دهید.

۱۰.زندگی همواره در جریان است.

اشتباهات وقتی اتفاق می افتند دردناکند، اما سال ها بعد این مجموعه اشتباهات که تجربه های ما را می سازند، راه موفقیت را برایمان باز می کنند. اگر نتیجه کاری که انجام می دهید خوب شد، که چه عالی؛ اگر بد شد تبدیل به یک تجربه می شود. طرز فکر شما کلیدی ترین نقطه موفقیت شماست. باید خوبی را با بدی بپذیرید، در ناراحتی ها هم لبخند بزنید، آنچه دارید را دوست بدارید و شکرگزار آنچه داشتید باشید. خودتان و دیگران را ببخشید اما فراموش نکنید. از اشتباهاتتان درس بگیرید اما پشیمان نباشید. زندگی خودِ تغییر است، اتفاقات ناگوار همیشه پیش می آیند اما زندگی همواره در جریان است.

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *