سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چگونه می‌توان همیشه در سفر بود و پول درآورد؟

چگونه می‌توان همیشه در سفر بود و پول درآورد؟

تا به حال در مورد «دیجیتال نومد» چیزی شنیده اید؟ می دانید به چه کسانی «خانه به دوش دیجیتالی» می گویند؟
اگر پاسختان منفی است، باید بگویم این افراد همان هایی هستند که اغلب ما دوست داریم جایشان باشیم. یعنی دائم در جاده و سفر و از این شهر به شهر باشیم و همزمان هم پول سفر خود را در بیاوریم!

اگر زندگی مملو از تنوع ، سفرهای دائمی، آشنایی با فرهنگ های مختلف، تست غذاهای متنوع و بازدید از ظرفیت های گردشگری جهان برایتان یک رویاست باید بدانید که این روزها افراد زیادی در دنیا در حال تجربه کردن چنین زندگی هیجان انگیزی هستند .
خانه به دوش های دیجیتالی نه ساعت کاری مشخص و محدودی دارند، نه مدیر و لیست حضور و غیاب دارند و نه شمارنده مرخصی. آنها آزادانه برای خود و دلشان زندگی می‎کنند و برای ادامه داشتن این شرایط ایده آل دست به قلم می شوند و سفرنامه هایشان را می نویسند.

«دیجیتال نومد» کیست؟
«دیجیتال نومد» به فردی گفته می شود که از طریق فناوری ارتباطات به کسب درآمد برای زندگی خود می پردازد اما اصل و پایه ی زندگی او بر اساس کوچ نشینی و خانه به دوشی بنا نهاده شده است.
این افراد اغلب از راه دور و از کشورهای دیگر، کافی شاپ ها، کتابخانه های عمومی یا از داخل ماشین های کاروان کار می کنند.

کار دیجیتال نومدها همیشه به واسطه اسمارت فون ها، لپ تاپ ها یا تبلت ها انجام می شود و از هات اسپات های موبایلی بهره می گیرند.
البته باید بگویم که یک خانه به دوش دیجیتالی خیلی حرفه ای یک پشتوانه مالی معقول دارد. رایج ترین اجتماعات دیجیتالی نومدها را می توان مهاجران، فریلنسرها، افراد بسیار جوان یا حتی نوجوان ها و کارآفرین ها دانست.

معنی «دیجیتال نومد» چیست؟
اولین باری که این واژه مورداستفاده قرار گرفت به سال ۱۹۹۷ میلادی باز می گردد. این عنوان کتابی بود که انتشارات وایلی آن را منتشر کرد و نویسنده های کتاب هم Tsugio Makimoto و دیوید منر بودند. در آن زمان این عبارت بسیار نامفهوم بود و کسی از معنی دقیق آن آگاهی نداشت.
اما در کتاب اشاره شده بود، دیجیتال نومد فردی است که با استفاده از اینترنت بی سیم، اسمارت فون، تماس تلفنی اینترنتی یا اپلیکیشن های مبتنی بر ابر، از راه دور کار می کند و مهم نیست که در کجای دنیا حضور دارد.
این افراد ممکن است از کافه، کتابخانه یا دیگر مکان های عمومی به عنوان دفتر کار خود بهره می گیرند. البته ممکن است در کنار دریا، درون کاروان یا در جنگل این کار را انجام دهند.

چگونه می توان دیجیتال نومد شد؟


اول از همه، باید عاشق سفر و تجربه مسایل جدید باشید. اگر این عشق و علاقه را نداشته باشید، این سبک از زندگی برایتان کسالت آور و حتی فاجعه خواهد بود.


دوم اینکه باید در این کار مصمم و با پشتکار باشید. لازم است پیش از بستن کوله بار سفر و مسافر همیشگی جاده ها شدن از تمامی تعلقات خود در خانه دست بکشید زیرا ممکن است دیگر نخواهید به آنجا بازگردید.
برخی از دیجیتال موندها عاشق یک شهر یا کشور خاص می شوند و ممکن است زمانی طولانی را در آنجا سپری کنند.

برای تبدیل شدن به یک خانه به دوش دیجیتالی خوب است ۹ گزینه زیر را مدنظر داشته باشید.

۱- قسط ها یا وام های خود را کم کرده یا کاملا تسویه کنید

اگر تصمیم جدی دارید که به یک دیجیتال نومد واقعی تبدیل شوید، باید قرض های خود را پرداخت کنید و وامی نداشته باشید. به این خاطر که با قسط های ماهانه وام ها نمی توانید سفری آسوده به سراسر ایران یا دنیا داشته باشید.

۲- از آنلاک بودن موبایل خود مطمئن شوید
برای اینکه بتوانید سفرهای بین المللی راحتی داشته باشید، باید موبایلی در اختیار داشته باشید که به اپراتور مخابرات وابسته نباشد. البته این مساله در مورد ایران چندان مصداق ندارد زیرا اپراتورهای موبایلی ما گوشی عرضه نمی کنند. اما اگر خارج از کشور ساکن هستید و موبایلتان برای سرویس خاصی است، پیش از کوچ نشینی دیجیتالی، یک گوشی آنلاک بخرید.

۳- شماره تلفن اسکایپی دریافت کنید
اگر مقصد سفرهای شما خارج از کشور است، توصیه می کنیم که شماره اسکایپی خریداری کنید. مزیت این شماره در این است که می توانید آن را به همه موبایل ها در جهان فوروارد کنید. از آنجا که شماره های اسکایپ فقط در بعضی مناطق مخابراتی جهان در دسترس هستند، می توانید یک شماره محلی دریافت کرده و آن را به عنوان شماره دایمی خود انتخاب کنید.

سپس هنگام سفر به جاهای مختلف دنیا آن را به موبایل های مختلف فوروارد کنید.

۴- خود رابیمه سفر کنید
اگر قصد دارید دیجیتال نومد شوید و خانه به دوش بودن را به زندگی عادی ترجیح داده اید، بهتر است یک بیمه سفر مطمئن داشته باشید. بیمه ای که خریداری می کنید باید به گونه ای باشد که در تمام طول زمانی که در سفر هستید، شما را تحت پوشش خود داشته باشد.

۵- خانه خود را بفروشید یا آن را اجاره دهید
اگر تصمیمتان برای تبدیل شدن به یک دیجیتال نومد قطعی است و شکی در دل ندارید، می توانید خانه خود را بفروشید. یا به طور سالانه آن را اجاره دهید تا هم درآمدی از خانه داشته باشید، هم اینکه خانه تان خالی نماند.

۶- مکانی را برای انبار وسایل خود اجاره کنید
برای اینکه بتوانید خانه را اجاره دهید، یا اگر مستاجر هستید، برای اینکه بتوانید خانه را تحویل صاحب خانه بدهید باید یک فکری هم به حال وسایل خانه کنید. این فکر می تواند دو جنبه داشته باشید: یا همه وسایل را حراج کنید و بفروشید. یا انباری یا پارکینگی را به طور سالانه یا ماهانه کرایه کنید و وسایل خود را در آنجا نگهدارید.

۷- پیش از سفر با مردم مقصد خود ارتباط اینترنتی برقرار کنید
در وب سایت هایی همانند couchsurfing، nomad list یا گروه های فیس بوکی می توانید با مردم شهری که قرار است به آنجا بروید، دوست شوید و با آنها ارتباط بگیرید.

۸- بدنبال راه های کسب درآمد در شهر یا کشور مقصد باشید
پس از سفر به یک کشور خارجی بسیار مهم است که کار پیدا کنید. البته مساله مهم در مورد کاریابی، این است که خیلی سریع پول در بیاورید. برای این منظور می توانید از سایت هایی همچون Fiverr، Upwork و دیگر سایت های مستقل و فریلنسر برای کسب درآمد کمک بگیرید.

۹- پیش از سفر به مقصد حتما جای اقامت برای خود پیدا کنید
مهم نیست کجا قرار است اقامت داشته باشید، در هاستل یا خانه اجاره ای – مهم این است که پیش از ورود به کشور و شهر مقصد، اقامتگاه خود را از طریق اینترنت رزرو و کرایه کنید.

منبع: روزیاتو

(Visited 10 times, 1 visits today)

Travelling Person working on Laptop Computer at Roof Top Cafe sitting at table with Coffee Cookies and orange Juice Istanbul city Landscape on background Morning Sunlight Travel photographer equipment on rocky mountain with beautiful landscape on the background Young people having fun on a yacht. Youth party on a yacht. Guys and girls shoot selfie on a yacht. Friendly company rests on a yacht. Yachting. Cruise on a yacht.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *