جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
چطور در این اوضاع نابسامان اقتصادی، سفر کنیم ؟

چطور در این اوضاع نابسامان اقتصادی، سفر کنیم ؟

این روزها حال اقتصادمان زیاد خوب نیست. قیمت ارز و دلار نابسامان است، تورم بالا میرود، درآمدها آنچنان که باید کفاف امور را نمیدهد و هر روز چیز تازه ای تبدیل به یکی از نیازهای روزمره مان میشود که باید تأمینش کنیم. توی این آشفته بازار زندگی باید از خیلی هزینه های به ظاهر غیر ضروری پرهیز کنیم تا بتوانیم به روال عادی زندگی ادامه دهیم. حق با شماست مدیریت هزینه ها در زندگی امروزه هنر فراوانی میخواهد.

حالا اگر کسی توی این شرایط سخت بیاید و به شما بگوید که سفر کردن جزو هزینه های ضروری زندگی امروز است شاید ابرو درهم بکشید و بگویید حالا اگر سفر نرویم مگر چه میشود؟
در جواب این سوال باید بگوییم زندگی امروز در دنیای پربرخورد و پیچیده شهریمان شبیه غل و زنجیری شده که روحمان را اسیر جسممان میکند، مثل زنجیری است که ما را به زمین میدوزد و آنقدر اسیر زمین میشویم که دیگر فراموش میکنیم سرمان را به سمت آسمان بلند کنیم و گاهی لبخند بزنیم. دیگر عادت میکنیم به ماشینی زندگی کردن و باورمان میشود که دنیا همین شکلی باقی میماند و مگر ما چقدر فرصت زندگی داریم که لذت بردن به آن را منوط به فلان درآمد یا پسانداز کنیم.

سفر کردن در اوضاع اقتصادی نابه سامان

روزها به سرعت برق و باد میگذرد و باید از روزهایمان همینطور که هست لذت ببریم تا تلاشمان بیشتر شود و روزگار بهتری را برای آیندمان رقم بزنیم. سفر یکی از راههای برهم زدن عادت زندگی روزمره است. سفر کردن برای مدتی هر چند کوتاه با خانواده یا دوستانتان یا به تنهایی یک تنفس کوتاه برای روح است و باور کنید اگر درست مدیریت کنید آنقدر روی روح و روانتان تأثیر میگذارد که اثراتش را حتی در کار و درآمدتان نیز حس خواهید کرد. بیایید در زندگی امروز هوشمندانه سفر کنیم و از هر فرصتی که میتوانیم یک تجربه سفر بسازیم، مثلا فکر کنید برای کاری میخواهید عازم تهران شوید و قرار است چند روزی را در تهران اقامت کنید. از همین سفر به ظاهر کاری پیش پا افتاده با کمی خلاقیت میتوانید تجربه جذابی برای خود و خانوادتان رقم بزنید.

حتما حالا میگویید مگر جا قحط است که به تهران سفر کنیم آن هم با خانواده، حداقل میرویم شمال آب و هوایی عوض میکنیم یا میرویم شیراز یا اصفهان. شما میتوانید به هر نقطه از کشور که میخواهید سفر کنید اما این سفرها مستلزم برنامه ریزی و تعطیلات است و دوباره تأکید میکنم هوشمندانه سفر کنید. میتوانید رزرو هتل خود را در تهران انجام دهید و دست خانوداتان را بگیرید و برای مدتی از محیط خانه دور کنید.

حتما حالا میگویید هتل، آن هم در تهران!!! این دیگر مسخره است، آن هم با هزینه های سرسام آور این روزهای تهران ولی عجله نکنید. گوشی موبایلتان را بردارید و سایت iranhotelonline.com را جستجو کنید، بعد از آنکه سایت ایران هتل باز شد، بروید سراغ صفحه هتل های ایران و بعد از آن، هتلهای تهران را به همراه تخفیفات و شرایط خاصی که اقامت در آنها دارد مشاهده و هتلی با قیمت مناسب پیدا کنید که از نظر هزینه با جیب شما همخوانی داشته باشد. در این صورت از استرس سفر هم کم میشود، مطمئن باشید خانواده نیز این تصمیم شما استقبال خواهد کرد. تهران این شهر بزرگ و هزار فرهنگ این روزها ترکیبی شده از سنت و مدرنیته و دستتان باز باز است تا هر تفریحی که میخواهید داشته باشید.

بیایید دست همسرتان را بگیرید بروید در یک هتل با قیمت مناسب و صبح را با یک چای نعنا آغاز کنید و بعد از انجام کارهایتان سری به پل زیبای طبیعت بزنید و یک تایم لپس زیبا هم بگیرید، بروید کاخ ببینید، کاخ گلستان،نیاوران یا سعدآباد یا حتی موزه جواهرات ملی. توی خیابان ولیعصر قدم بزنید و کمی خرید کنید یا حتی بروید شاه عبدالعظیم یا امامزاده صالح زیارتی بکنید و روحتان را جلا دهید، یا بروید تئاتر شهر یا سنگلج و یک تئاتر خوب ببینید. سری به برج میلاد بزنید یا اگر تفریح رایگان میخواهید بروید پارک آب و آتش یا بام تهران و شاید سری هم به یازار تجریش زدید. دربند و درکه هم برای گذران یک روز خالی از لطف نیست.

باور کنید رزرو هتل در تهران و یا اقامتی چند روزه هزینه سرسام آوری ندارد. میتوانید با یک مدیریت خوب یک سفر به یادماندنی که هم کاری است و هم تفریحی داشته باشید. یا مثلا فرض کنید دوستانتان قصد سفر به کیش را دارند و به شما پیشنهاد میدهند همراهیشان کنید، کمی صبر کنید و زود جواب رد به این دعوت دوستانه ندهید. بروید سراغ همان سایت معروف “ایران هتل آنلاین” و صفحه هتل های کیش را ببینید .

هتل های کیش بزرگ و کوچک با امکانات متنوع و متفاوت است. کمی صفحات را بالا و پایین کنید و بگردید دنبال هتلهایی با تخفیفات خوب و فصلی بعد یکی را که هزینه معقولتری دارد را در نظر بگیرید و بگردید دنبال تفریحات دیگر کیش و مکانهای دیدنی و تفریحی، و به لطف تکنولوژی هزینه های سفر را تخمین بزنید و اگر توانستید کمی مدیریت هزینه کنید قطعا این پیشنهاد را بپذیرید و کمی به خودتان استراحت بدهید. بروید کیش و از یک جزیره گردی خوب و دلچسب نهایت لذت را ببرید و تفریح کنید.

بیایید سفر کردن را سخت نگیریم بیایید از همین روزهایمان نهایت لذت را ببریم شاید در آیندهای نه چندان دور که رفاه مالیمان بیشتر شد لذت این روزها هنوز یادمان باشد و حتی بیشتر زیر زبانمان مزه کند. اگر قصد سفر کردن را داشتید حتما روی ما حساب کنید، ایران هتل آنلاین لیستی از اغلب هتلهای سراسر کشور را با آخرین قیمت و تخفیفات در اختیارتان قرار میدهد و شما را در مدیریت هزینه ها یاری میدهد تا در رقم خوردن یک تجربه خوب و به یادماندنی با شما شریک باشد.

منبع: نمناک

(Visited 37 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *