شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
درس‌های زندگی که می‌توان از کریستیانو رونالدو گرفت

درس‌های زندگی که می‌توان از کریستیانو رونالدو گرفت

اختصاصی چاره چی/ کریستیانو رونالدو بدون شک یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است. او اولین بازیکنی است که ۴ کفش طلای اروپا را ببرد و ۱۰۰ گل در جام قهرمانی یوفا به ثمر برساند. فداکاری هایی که او کرده به او در رسیدن به بالاترین نقطه کمک کرده است. در این مطلب چند درس از کریستیانو رونالدو را آورده ایم.

۱- حس رقابت

اگر می خواهید در زندگی پیروز باشید، باید با دیگران رقابت کنید و در عین حال خودتان باشید. کریستیانو رونالدو این جمله را در جواب سوالی که از مقدار رقابت جویی او پرسیده شد داد. رقابت نه تنها موجب فهمیدن ضعف ها و قوت هایتان می شود بلکه شما را به فرد بهتری تبدیل می کند.

۲- اولویت های خودتان را بدانید

اگر می خواهید در زندگی موفق شوید، باید بفهمید که چه چیزی برای شما مهم است و چه چیزی نیست. تا وقتی که اولویت هایتان را نبینید نمی توانید به جایی برسید. کریستیانو رونالدو می گوید زندگی چیزی است که شما می سازید و حق با او است.

۳- سخت تلاش کنید

رونالدو خانه های بزرگ، ماشین ها و هرچیزی که یک فرد آرزویش را بکنید دارد اما تا به حال پشت پرده را دیده اید و دردی که او می کشد را احساس کرده اید؟ موفقیت های او اتفاقی نیست و فقط به خاطر تلاش های سخت و سالانه او است و فداکاری هایی که کرده  است.

۴- به خودتان ایمان داشته باشید

کریستیانو رونالدو می گوید که هر روز به خودمان ایمان داشته باشیم. شما باید به خودتان ایمان داشته باشید حتی زمانی که اوضاع به وفق تان نیست. اگر هدفی نداشته باشید نمی توانید ذهنتان را تنظیم کنید.

۵- به قضاوت های دیگران اهمیت ندهید

اگر افراد اطراف تان شما را قضاوت می کنند، احتمالا در مسیر درستی قرار دارید. همیشه سرتان را بالا نگه دارید و به سمت مسیر درست حرکت کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: rumourjuice.com

(Visited 43 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *