دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
ایده هایی برای چیدمان انواع میز در منزل

ایده هایی برای چیدمان انواع میز در منزل

 

بسیاری از وسایل منزل هستند که در هر خانه ای وجود دارد مثل مبل، میز نهار خوری، بوفه، میز تلفن و خیلی چیزهای دیگر ولی وقتی وارد خانه بعضی از افراد می شوید می بینید چیدمان زیبای وسایل شان در منزل باعث می شود جلوه وسایل چند برابر شود. در این مطلب می خواهیم به نکات ریزی در چیدمان وسایل اشاره کنیم؛ که بوسیله آن ها بتوانید جلوه زیادی به منزل تان بدهید؛ همراه ما باشید.

میز نهارخوری
بسیاری از خانواده های ایرانی فقط زمانی كه مهمان دارند از میز ناهار خوری استفاده می كنند و به همین دلیل به چیدمان میز ناهار خوری كمتر اهمیت می دهند. فراموش نكنید حتی اگر از این میز استفاده نمی شود هم می توانید به كمک آن خانه خود را زیباتر كنید. شاید یک رومیزی نه چندان بزرگ كه تمام سطح میز را نپوشاند به همراه ۲ عدد شمعدان برای میز ناهار خوری گزینه مناسبی باشد كه بتواند فضای زیبایی برای هال یا سالن پذیرایی شما ایجاد كند.

445627-800x480

میز جلو مبلی
میز جلو مبلی هم انواع و اقسام مختلف دارد اگر میز شما دارای طبقه باشد بهتر است در طبقه پایین آن كارد و چنگال، دستمال كاغذی و اگر خانواده پر رفت و آمدی هستنید تعدادی پیش دستی برای پذیرایی بگذارید. اما روی میز باید كاملا تمیز باشد و از قرار دادن تعداد زیادی ظرف و یا گلدان برای تزیین بر روی میز خود داری كنید. برای تزیین میزهای جلو مبل فقط از یک گلدان كه چندان هم بزرگ نباشد یا یک ظرف در اندازه متوسط استفاده كنید.

12

میز تلفن
از وقتی پای تلفن بیسیم به خانه های ما باز شد، میزهای تلفن جای هر وسیله ای شد به جز تلفن. به همین دلیل كم كم كاربرد این میزها از یاد رفت و در خیلی از خانه ها این میزها نه تنها جایی برای نظم بیشتر نیستند بلكه به بی نظمی و ریخت و پاش خانه هم نیز كمک می كند. پس خوب است دقت داشته باشید نظم وسایلی مانند میز تلفن هم بسیار مهم است و هم به زیبایی دكوراسیون خانه كمک می كند. قرار دادن تعدادی كاغذ در اندازه های مختلف به همراه چند خودكار و تعدادی دفترچه تلفن و انواع مجله ظاهر نامناسبی به گوشه اتاق یا سالن پذیرایی شما می دهد.
برای نظم و انضباط میز تلفن بهتر است اگر میز كشو دار است از كشوی آن برای قرار دادن وسایل مختلف استفاده كنید. در غیر این صورت فقط یک دفتر یا یک دسته كاغذ با یک خودكار روی میز قرار دهید. مجله ها را هم در كتابخانه یا جای دیگر قرار دهید.

10899454_704545679665335_1203472324_n
میز آشپزخانه
میزهای آشپزخانه، كوچک یا بزرگ، بیشتر به كابینت هایی شباهت دارد كه وسایل اضافی را روی آن ها قرار می دهیم و با همین كار به ظاهر ساده نظم و ظاهر آشپزخانه خود را به هم می زنیم. برای جلوگیری از این وضعیت بهتر است میز آشپزخانه هم مثل سایر میزها تمیز و مرتب باشد و برای تزیین آن فقط از وسایل بسیار كوچكی استفاده شود. برای مثال نمكدان های تزیینی و یا ظروف مخصوص دستمال سفره می تواند گزینه مناسبی برای تزیین میز آشپزخانه باشد.

www_litemode_ir_15h4399105

منبع: جام جم آنلاین

(Visited 375 times, 1 visits today)