سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چگونه ویزا گردشگری ۵ ساله مالتی پل کانادا بگیریم؟

چگونه ویزا گردشگری ۵ ساله مالتی پل کانادا بگیریم؟

ویزا توریستی مالتی پل ۵ ساله کانادا جهت سفر کوتاه مدت به سرزمین های سرد شمالی از جمله روادید مرسوم و متداول سفر به این کشور بوده که در سالهای اخیر، هموطنان بسیاری موفق به دریافت آن شده اند. دریافت روادید ۵ ساله چند بار ورود به کانادا، این امکان را به شما میدهد تا در مدت ۶۰ ماه، به دفعات وارد مرزهای کانادا شده و از آن خارج شوید. اگر گذرنامه شما هم کمتر از ۵ سال اعتبار دارد و خواستار دریافت روادید ۵ ساله کانادا هستید، نسبت به تعویض گذرنامه اقدام کنید.


نکته ای که باید درباره اخذ روادید توریستی بلند مدت چند بار ورود کانادا بدانید آن است که باید از طریق لینکی که در بالا معرفی کردیم، پروفایلی برای خود در سایت ایجاد کرده و کد کاربری و رمز عبور دریافت کنید. مراحل درخواست وقت و اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بر اساس فرمت فایل های درخواستی انجام داده و از طریق کارت اعتباری، هزینه های درخواست ویزای گردشگری کانادا را پرداخت کنید.

اگر به این کارت اعتباری دسترسی ندارید، از شرکت های پرداخت مجازی استفاده کنید یا یکی از دوستان شما در کانادا یا هر جای دیگر جهان، هزینه اینترنتی ارزی را برای شما پرداخت کند. یکی از دلایلی که افراد به آژانس ها مراجعه میکنند، عدم آگاهی آنها از روش های تکمیل مدارک و گرفتن وقت و همچنین مشکلات در پرداخت ارزی اینترنتی است.


برای دریافت روادید کانادا مثل ویزا شنگن، هموطنان بایستی انگشت نگاری و عکسبرداری شده و به مرکزی جهت انجام این امور مراجعه کنند که مرکز خدمات ویزا کانادا یا VISA APPLICATION CENTER گفته می شود. این مراکز در همه نقاط جهان مثل ایران یا هلند مستقر نیست و مکان های خاصی به ارائه خدمات مشغول هستند که فهرست مراکز خدمات ویزا کانادا به منظور انگشت نگاری و عکسبرداری متقاضیان دریافت ویزا این کشور را در لینک بالا مشاهده کنید.

مراحل انگشت نگاری و عکسبرداری در مرکزی که خودتان مشخص کرده اید مثل آنکارا ترکیه، ظرف ۲۰ دقیقه انجام می شود و هیچ مصاحبه ای هم در کار نیست. هر فردی بایستی به صورت انفرادی در این مرکز حاضر شود و مراحل را انجام دهد. امکان اعزام وکیل و نماینده وجود ندارد. حتی اگر شما قبلا سابقه دریافت روادید کانادا را دارید، دوباره باید این مسیر را طی کنید.

پس از آنکه فرم آنلاین درخواست ویزا گردشگری کانادا را پر کرده و هزینه مربوطه را با کارت اعتباری پرداخت کردید و برای انگشت نگاری مراجعه نمودید، حدودا ۴۰ روز بعد نامه ای به آدرسی که مشخص کردید ارسال می شود و از شما خواسته می شود که گذرنامه خود را پست کنید. شما ۳۰ روز فرصت دارید که به درخواست passport request جواب داده و گذرنامه را به مرکز انگشت نگاری خود ارسال کنید. اگر این نامه دریافت کنید، با درخواست ویزا شما موافقت شده است.

اگر فرصت رفتن به VAC را ندارید، از آژانس های گردشگری داخلی بخواهید تا اصطلاحا PICK UP گذرنامه شما را انجام دهند. معمولا با حدود ۴۰۰ هزار تومان یا کمتر این کار برای شما انجام می شود و ظرف یک هفته گذرنامه و الصاق برچسب روادید کانادا به دست شما میرسد.


نکته های خیلی مهم برای دریافت روادید ۵ ساله کانادا

سایت اداره مهاجرت کانادا همچون سایت اداره مهاجرت سوئد، آمریکا، نیوزلند و استرالیا، از پر بیننده ترین سایت های مهاجرتی جهان است و به زبان های مختلف، همه نوع اطلاعات لازم برای سفر گردشگری، تحصیلی، جاری، کارآفرینی و سرمایه گذاری و پناهندگی به کانادا را اشاره و توضیح داده است.

– با سطح زبان انگلیسی در حد آیلتس ۵.۵ هم قادر خواهید بود تا اطلاعات سایت اداره مهاجرت کانادا را متوجه شوید.

– دریافت روادید ۵ ساله کانادا، هیچ تضمینی برای دریافت روادید سفر به آمریکا و منطقه شنگن نیست.

– یکی از متداولترین VAC کانادا برای انگشت نگاری، باکو آذربایجان و آنکارا ترکیه است.

– هزینه های پیک آپ ویزا کانادا توسط موسسات گردشگری، کاملا رقابتی است و میتوانید پایین ترین قیمت را پیدا کنید.

– افرادی که کارمند شرکت های خصوصی هستند، گواهی سابقه بیمه تامین اجتماعی و گواهی شغلی را ترجمه کنند.

– افرادی که بازنشسته هستند، گواهی حمم بازنشستگی و فیش آخرین حقوقی را ترجمه رسمی کنند.

– افرادی که کارآفرین هستند، گواهی کسب و همچنین اساسنامه و شرکتنامه و قراردادهای موجود را ترجمه کنند.

– اگر تا کنون روادید شنگن در گذرنامه شما ثبت نشده است، نسبت به دریافت آن حتی به مدت ۱ هفته اقدام و سپس نسبت به درخواست روادید ۵ ساله مالتی پل کانادا اقدام کنید.

– ویزای توریستی کانادا به مدت حداکثر ۱۰ سال قابل صدور است. اما حداکثر زمان آن بستگی به اعتبار گذرنامه شما دارد که معمولا نهایت ۵ سال است.

– امکان تمدید ویزا ۵ ساله کانادا برای متقاضیان پس از انقضا در صورت طی مجدد مسیر مربوطه امکان دارد.

– دریافت رواید شنگن تضمینی با داشتن ویزا ۵ ساله کانادا وجود ندارد. اگر چه شانس دریافت شنگن افزایش می یابد.

– دریافت روادید گردشگری ۵ ساله مالتی پل، تضمینی برای دریافت ویزای کار یا ویزا تحصیلی و همچنین اقدام قطعی برای مهاجرت کارآفرینی یا سرمایه گذاری immigrant Nominee Program’s (INP) Entrepreneur به منظور کسب اقامت دائم (Permanent Resident) نیست.

– دریافت روادید ۵ ساله کانادا شانس متقاضیان دریافت اقامت دائم (PR) را افزایش می دهد. چرا که امتیاز سفر به این کشور و تجربه سفر به این کشور را در امتیازات ADAPTABILITY کسب میکنند که زمینه انتقال اپلیکیشن آنها از وضعیت عادی به POOL را افزایش می دهد.

– زمان بین انگشت نگاری در سنتر تا اعلام جواب، بین ۵ تا ۶۰ روز متغیر است.

– در زمان ارائه مدارک برای دریافت ویزا ۵ ساله این کشور، حتما گواهی تمکن مالی (BANK STATEMENT) که موجودی حساب شما را به دلار این کشور یا دلار آمریکا نشان دهد ضمیمه مدارک کنید. هر چقدر مبلغ بالاتر باشد بهتر است.

– گواهی گردش حساب ۱ ساله هم ضمیمه مدارک کنید.

– اگر سند سهام دارید هم ترجمه رسمی کنید.

– حتی اگر ۱ دانگ واحد مسکونی یا تجاری یا اداری به نام شما در یکی از ۳۱ استان کشور است، سند را ترجمه رسمی کنید.

– تا میتوانید مدارکی به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید که دولت این کشور را نسبت به خروج شما از کانادا پس از انقضا ویزا، توجیه و قانع کند.

– ووچرهایی از سایت رزرواسیون که FREE CANCELLATION دارند را در نظر داشته باشید.


منبع: روزیاتو

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *