جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
۸ ترفند زیرکانه برای ایجاد فضای اضافی در آشپزخانه های کوچک

۸ ترفند زیرکانه برای ایجاد فضای اضافی در آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه کوچک میتونه خیلی خسته کننده باشه و با نداشتن جای کافی برای قرار دادن لوازم گاهی اوقات شلخته و درهم ریخته به نظر بیاد. اما همیشه یه راه حل طراحی وجود داره که میتونه یه فضای کوچیک رو به یه اتاق کاربردی و مناسب تبدیل کنه. در آشپزخونه های کوچیک تمام فضاها باید کاربردی باشن و علاوه بر تامین جنبه ی زیبایی فضا، باید به ذخیره سازی لوازم آشپزخونه هم فکر کنین.

در این مطلب ۸ ایده ی کاربردی برای ایجاد فضای اضافی در آشپزخونه رو براتون توضیح میدم تا از اونها بهره ببرین.


ایده های کاربردی برای ایجاد فضای بیشتر در آشپزخانه کوچک

۱.از طاقچه ی پنجره برای قرار دادن وسایل استفاده کنید
شما خیلی خوش شانسین اگه آشپزخونتون دارای پنجره باشه و بتونین از فضای طاقچه ی اون برای قرار دادن لوازمی مانند ظروف آشپزخانه، ادویه ها، کتاب های آشپزی و یا حتی قرار دادن گلدون و باکس های گل استفاده کنید.

۲.استفاده ی بهینه از فضای داخل کشوهای کابینت
کابینت ها و کشوها فقط برای نگهداری از ظروف کریستال و لوکس شما نیستن بلکه میتونین با استفاده از تقسیم کننده های کشویی از فضای اون برای نگهداری از ظروف ادویه و تمام لوازم کوچیک استفاده کنیند.

۳.از فضای بالای کابینت ها استفاده کنید
اگه فضای خالی بین کابینت و سقف آشپزخونه وجود داره میتونین برای قرار دادن لوازمی که کاربرد کمتری داره استفاده کنید. با اینکار فضای داخل کابینت هاتون خالی میشه و میتونین وسایل پر کاربرد رو در اونها قرار بدین.

۴.کاربرد شلف ها و استندهای مخصوص آشپزخانه

شما میتونین با ساخت شلف یا استند مورد علاقتون و قرار دادن اون روی صفحه ی کابینت علاوه بر ایجاد تنوع و زیبایی از فضای ایجاد شده استفاده برده و لوازمتون رو داخل اون قرار بدین.

۵.استفاده از دیوارهای خالی آشپزخانه برای دسته بندی لوازم

شما برای ایجاد فضای اضافی و کاربردی در آشپزخونه حتی میتونین از دیوارها نیز کمک بگیرین. صفحه ای مشبک رو روی دیوار فیکس کرده و با کمک قلاب یا نگهدارنده های فلزی برای مرتب سازی هر وسیله ای از قبیل لیوان ها، تابه ها، کارد و چنگال ها و ظروف ادویه از اون استفاده کنید.

۶.کاربرد دو منظوره اجاق گاز در آشپزخانه کوچک
شما اگه فضای کافی به عنوان میز کار در آشپزخونه ندارین میتونین از اجاق گازتون علاوه بر پخت و پز برای این کار استفاده کنید. تنها کافیه یه تخته ی چوبی مناسب فراهم کرده و اون رو به عنوان صفحه ی کارتون روی گاز قرار بدین.

۷.شلف ها و قفسه بندی های باز دیواری در آشپزخانه کوچک

این قفسه بندی های باز حالتی مانند طاقچه های قدیمی رو دارن و برای قرار دادن لوازم و دکوری ها میشه از اونها استفاده کرد. شما میتونین فاصله ی بین قفسه ها رو بنا بر احتیاجتون تغییر بدین و برای قرار دادن هر وسیله ای روی قفسه ها، از اونها استفاده کنید.

۸.ایجاد میز کار یا جزیره ی سفارشی در آشپزخانه

شاید این ایده در نگاه اول کمی پرهزینه و سخت به نظر بیاد اما شما میتونین با ایجاد یه میز کار سفارشی یا جزیره ای در آشپزخونتون که مطابق با نیازها و ابعاد فضاتون باشه بسیاری از مشکلات کمبود جا رو حل کنید. میزهای تاشو با نیمکت های چوبی یا میزی چوبی با پایه های فلزی میتونه برای این مورد مناسب باشه.

منبع: ۲نفره

(Visited 28 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *