سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
چگونه یک خودرو کارکرده را بهتر بفروشیم؟

چگونه یک خودرو کارکرده را بهتر بفروشیم؟

در این مقاله برای شما از راهکارهای موثر برای فروش بهتر و سریع تر خودروی کارکرده خواهیم گفت. با ما همراه باشید.
با بیان ده راه حل به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانی خودروی دست دوم خود را در هر شرایطی با بیش ترین قیمت به فروش برسانید. اگر قصد فروش خودروی خود را دارید پیشنهاد می کنیم به این قسمت توجه کنید.


۱. تعمیرات و سرویس  های پایه را انجام دهید
بهتر است قبل از این که خودروی خود را در نمایشگاه برای فروش قرار دهید موتور آن را تعمیر کنید و نیازهای اولیه از قبیل تعویض روغن، فیلتر هوا و… را برطرف کنید و به مشتری اطمینان دهید که به این زودی به تعمیر نیاز پیدا نخواهد کرد.


۲. بهینه سازی  های ساده را انجام دهید

برخی از امکاناتی از از نظر شما بی اهمیت است ممکن است برای مشتری حائز اهمیت باشد، به طور مثال زیرپایی کهنه و یا قالپاق فرسوده ممکن است موجب دلزدگی مشتری از خودروی شما بشود.


۳. خودروتان را کامل شسته و واکس بزنید
بهتر است قبل از بردن خودروتان به نمایشگاه ظاهر آن را به طور کامل بشویید و براق کنید. داخل اتاق اتومبیل خود را خوشبو کنید تا بوی کهنگی خودرو از بین برود و جذاب تر به نظر بیاید.


۴. موتور خودرو را عاری از هرگونه کثیفی نمایید
بهتر است با مراجعه به مراکز تخصصی اقدام به موتورشویی کنید و مشتری خود را با نمایش موتوری تمیز در زیر کاپوت غافلگیر کنید.


۵. از خودرو در محلی زیبا عکس بگیرید
پس از تمیز و مرتب سازی ظاهر و داخل اتومبیلتان از چند زاویه مختلف خودرو در محلی زیبا عکس بگیرید و در اینترنت قرار دهید تا زودتر مشتری پیدا شود.


۶. مدارک را آماده کنید
برگه عدم خلافی، برگه حساب عوارض شهرداری و.. را قبل از پیدا شدن مشتری آماده کنید تا در صورت انتخاب خودروی شما برای خرید زودتر معامله را انجام دهید.


۷. ارزش خودرو خود را بسنجید
با مراجعه به به سایت های معتبری مانند “باما” حدود قیمت واقعی خودروتان دستگیرتان خواهد شد.


۸. توضیحات کامل فراموش نشود!
سعی کنید یک بیوگرافی کامل از خودروتان در تبلیغات بنویسید. به طور مثال این که خودروتان تا کنون چند صاحب داشته است، شما برای مراقبت از خودرو چه کارهایی را انجام داده اید و … را حتما ذکر کنید.


۹. آنلاین بفروشیم یا سنتی؟
اگر به صورت اینترنتی اقدام به تبلیغ برای فروش خودروی خود کنید قطعا در معرض دید افراد زیادی قرار خواهد گرفت و شما به نتیجه رضایتمندی دست خواهید یافت.


۱۰. خود را بجای مشتری بگذارید

بهتر است با دید یک مشتری به خودروی خود نگاه کنید تا متوجه نکات مثبت و منفی آن بشوید و در صدد رفع نقص های آن اقدام کنید.

منبع: آرگا

(Visited 19 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *