پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
به این ۷ دلیل روزتان را با نوشیدن آبلیمو آغاز کنید

به این ۷ دلیل روزتان را با نوشیدن آبلیمو آغاز کنید

اختصاصی چاره چی / کوچکترین تغییرات در عادات روزانه می توانند تاثیرات عمیق و مثبتی را در سلامت ما داشته باشند.یکی از این عادات مثبت، نوشیدن آبلیمو در ابتدای صبح است.

ما در ادامه به تاثیرات مثبت آبلیمو بر روی سلامت شما می پردازیم.


۱- کمک به هضم غذا

معده ما سرشار از اسید است و این ها اسیدهایی هستند که توسط معده ما ترشح می شوند تا به هضم بهتر غذاها کمک کنند.لیمو هم به دلیل خاصیت اسیدی که دارد به هضم بهتر غذا در معده به خصوص در سنین بالاتر که ترشح این اسیدها در معده کمتر می شود، کمک می کند.
۲- آبرسانی بدن

اغلب ما عادت داریم که آب کمی در طول روز بنوشیم، نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز طبیعی است و اگر نمی توانید این میزان آب بنوشید، بهتر است صبح ها آبلیمو بنوشید.آبلیمو نیاز بدن شما را به مایعات تامین می کند و کافی بودن آب بدنتان را می توانید از شفافیت رنگ ادرار متوجه شوید.

۳- کمک به کاهش وزن

عادت های ما، ما را می سازند.اگر شما همیشه عادت دارید که هنگام صبحانه آب پرتقال بخورید گاهی می توانید آن را با آبلیمو جایگزین کنید.برای مثال ۲۰ روز از ۳۰ روز را با آبلیمو شروع کنید.این کار موجب کاهش وزن چشمگیری در شما می شود و شما یک عادت خوب را بعد از گذشت چند سال به دست می آورید.
۴- مقابله با سموم بدن

لیمو دارای ترکیباتی به نام فیتونوترینت ها است که با آنتی اکسیدان هایی که دارد، سموم بدن را از بین برده و از شما در مقابل بیماری ها محفاظت می کند.

۵- ویتامین C

عصاره ی نصف لیمو تنها ۶ کالری داشته ولی به میزانی ویتامین C دارد که از آسیب های سلولی جلوگیری کرده و زخم ها را به سرعت درمان می کند.

۶- پتاسیوم

بدن ما بدون وجود مواد معدنی نمی تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.پتاسیوم به ارتباط اعصاب بدن و عضلات و همچنین انتقال مواد غذایی و فضولات بدن کمک می کند.پتاسیوم همچنین تاثیرات نمک را بر روی فشار خون خنثی می کند.
۷- جلوگیری از سنگ کلیه

نوشیدن آبلیمو در ابتدای صبح کمبود آب بدن را تامین کرده و از مشکلات ناشی از کم آبی مثل سنگ کلیه جلوگیری می کند و در صورت بروز سنگ کلیه، دردهای حاصل از آن را تسکین می دهد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.clevelandclinic.org

(Visited 40 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *