جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
با این ۳ راه کلیدی بین زندگی شخصی و شغلی خود تعادل ایجاد کنید

با این ۳ راه کلیدی بین زندگی شخصی و شغلی خود تعادل ایجاد کنید

اختصاصی چاره چی / امروزه یکی از مشکلاتی که خانم ها و آقایان به خصوص کارآفرینان درگیر آن هستند حجم زیاد کاری و افزایش سرعت و شتاب زندگی است که آن ها را مجبور کرده بیش از توجه به زندگی، به کار و کسب در آمد بپردازند و در این میان تنها بازگشت به تعادل، می تواند شادی را به آن ها باز گرداند.

همه کارآفرینان می دانند که با وجود حجم سنگین کاری که مسئولیت یک کسب و کار با خود به همراه می آورد، برقراری تعادل میان زندگی شغلی و زندگی شخصی بسیار دشوار است.

در صورت ناتوانی در برقرار کردن این تعادل، کارآفرینان پس از مدتی احساس خستگی زیاد ناشی از کار پیدا خواهند کرد و انرژی سابق را نخواهند داشت که علاوه بر مشکلات سلامتی ، انگیزه و علاقه به حرفه خود را هم از دست می دهند. این نوع فعالیت همچنین باعث افزایش استرس و خستگی های ناشی از آن می شود.
ما در این مطلب به ۳ نکته کلیدی در ارتباط با تعادل میان کار و زندگی می پردازیم.

۱- لذت بردن

زمانی که سر کار هستید سعی کنید از انجام آن لذت ببرید و یا برای خود انگیزه ایجاد کنید، یکی از نقاط مثبتی که شما به عنوان کارآفرین از آن می توانید بهره ببرید آن است که به دلیل آنکه شما موسس هستید، می توانید به کارهایی بپردازید که دوست دارید و بقیه کارها را به دیگران بسپارید.

۲- تعطیلات

از مهم ترین ویژگی های مثبت کار آفرینی آن است که خودتان برای برنامه ی کاری تان می توانید برنامه ریزی کنید.بنابراین کار شما محدود به مرزهای مشخصی نمی شود و می توانید از هرجای دنیا و از راه دور کسب و کارتان را از طریق اینترنت کنترل کنید.پس تعطیلات بیشتری را برای خودتان در نظر بگیرید و به سفرهای بیشتری بروید.

۳- تیم قوی

مهم ترین و نخستین گام یک کارآفرین تشکیل یک تیم کاری منسجم و قابل اعتماد است.تا زمانیکه گروه قوی و منسجمی نسازید، نمی توانید از عهده ی همه کارها به تنهایی بر بیایید و مسئولیت همه وظایف بر دوش شما خواهد بود و این مساله موجب خستگی بیشتر و از بین رفتن تعادل میان حرفه و زندگی تان می شود.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *