سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
۵ درمان خانگی دندان درد قبل از مراجعه به دندان‌پزشک

۵ درمان خانگی دندان درد قبل از مراجعه به دندان‌پزشک

اختصاصی چاره چی/ بیش از ۳ میلیون نفر در سراسر جهان از مشکلات دندان رنج می برند و این عدد در حال افزایش است. اگر درد دندان دارید تا زمانی که قادر به رفتن پیش یک دندان پزشک هستید، این درمان های خانگی را برای تسکین درد دندان آورده ایم.

  • روغن گل میخک: میخک در پزشکی چینی به عنوان بی حس کننده عصب ها استفاده می شود و برای تسکین درد دندان هم موثر است. البته در استفاده از این روغن باید دقت کرد چرا که ریختن مستقیم روغن میخک به محل درد ممکن است حتی علائم را بدتر کند و زبان را آزار دهد. بهتر است دو قطره از روغن را روی یک پارچه کتونی بریزید و روی محل بگذارید تا زمانی که درد تسکین شود.
  • نمک دریایی: یک قاشق نمک دریایی تهیه کنید و با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و سپس در دهانتان قرقره کنید تا زمانی که لیوان تمام شود.
  • کیسه چای نعنا: یک راه حل موقت برای درد دندان است. یک چای نعنای استفاده شده را بردارید و بگذارید سرد شود و سپس به محل مورد نظر به مدت نیم ساعت بمالید.
  • پیاز: پیاز دارای مواد ضد میکروبی و ضد التهابی بسیار است و می تواند میکروب ها را بکشد. یک پیاز را تکه کنید و در محل مورد نظر شروع به جویدن پیاز کنید تا زمانی که مزه قوی آن محو شود. این کار را با یک تکه پیاز دیگر هم انجام دهید.
  • یخ: فشار یخ و سردی روی محل درد باعث تسکین آن می شود و این برای درد دندان هم صادق است. مقداری یخ را در یک کیسه بکنید و با یک پارچه آن را بپوشانید و سپس روی محل مورد نظر به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید.
(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *