سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
۴ تصور غلط در مورد شارژ کردن دستگاه‌های الکترونیکی که باید بدانید

۴ تصور غلط در مورد شارژ کردن دستگاه‌های الکترونیکی که باید بدانید

اختصاصی چاره چی/ در سال ۲۰۱۸ هستیم و هنوز نگران شارژری هستیم که در دوشاخ جا گذاشته ایم یا لپتاپی که تمام شب به شارژ گذاشتیم. حتی هنوز هم شارژ گوشی را تا صفر درصد می آوریم تا باتری خراب نشود. آیا هنوز هم باید نگران این موارد باشیم؟ در این مطلب این موارد را بررسی کرده ایم و می خواهیم تصورات غلط شما در رابطه با آن ها را تصحیح کنیم.

تصور غلط شماره یک: نباید گوشی همراه را در شب به شارژ گذاشت

به لطف باتری های لیتیومی مدرن، شما به راحتی می توانید گوشی را در شب شارژ کنید. این باتری ها کنترلر هایی دارند که در زمانی که باتری شارژ کامل شده جریان برق را قطع می کنند.

تصور غلط شماره دو: شما باید وسایل الکترونیکی را تا صفر درصد شارژ نکنید

در باتری های لیتیومی شما یک تعداد محدودی چرخه شارژ دارید (مثلا در گوشی های آیفون ۵۰۰ چرخه وجود دارد). یک چرخه شارژ یعنی شارژ از صفر درصد تا ۱۰۰ درصد. اگر باتری را از ۹۰ درصد تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید، شما تنها ۱/۱۰ چرخه را استفاده کرده اید. برای این که تمام چرخه شارژ را هدر ندهید، بهتر است گوشی را چند بار در روز شارژ کنید.

تصور غلط شماره سه: نباید شارژر به پریز وصل باشد

می گویند به دلایل امنیتی بهتر است شارژر در زمانی که استفاده ای ندارد از پریز کنده باشد چون که در زمان تغییر ولتاژ یا قطع برق ممکن است آتش سوزی شود. چنین اتفاقی به خصوص در شهرها به ندرت اتفاق می افتد چرا که خانه ها از این نظر امن شده اند. با این حال اگر قطعی برق مکرر دارید یا شارژرتان داغ می شود و صداهایی می دهد حتی در زمانی که به برق وصل نیست، بهتر است که شارژر را بکنید و در مورد دوم شارژر را عوض کنید.

تصور غلط شماره چهار: لپتاپ ها ممکن است کار نکنند اگر مداوم به شارژ باشند

همان مورد گوشی ها برای لپتاپ ها هم صدق می کند و باتری های مدرن در زمان پر شدن ولتاژ را قطع می کنند. البته متخصصین برای افزایش عمر باتری پیشنهاد می کنند که ماهی یک بار باتری لپتاپ صفر شود و دوباره شارژ گردد. داغ شدن بیش از حد دستگاه یا کار کردن در شرایط بد ضربه بیشتری به وسیله می زند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *