شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
٥ نوع چای كه برای درمان سرفه مفيد است

٥ نوع چای كه برای درمان سرفه مفيد است

اختصاصی چاره چی/ متاسفانه آلودگی هوا در حال ضربه زدن به سلامتی ما به صورت روزانه است. یکی از علائم آن سرفه های اذیت کننده و غیر قابل توضیح است. سرفه با سرماخوردگی، تغییر دما، تضعیف شدن سیستم ایمنی، ویروس و غیره به وجود می آید اما صرف نظر از عامل به وجود آورنده، در این مطلب ۵ چای موثر برای درمان سرفه را آورده ایم.

  • چای آویشن: خوانندگان و کسانی که از صدایشان استفاده زیادی می برند عاشق چای آویشن هستند. این گیاه برای صدایتان و ریه هایتان بسیار خوب است. هم چنین آویشن خاصیت ضد التهابی دارد و بنابراین با عامل به وجود آورنده سرفه هم مبارزه می کند.
  • لیمو با عسل و دارچین: لیمو یک آنتی بیوتیک بسیار موثر است. با این حال اسیدی بودن آن ممکن است برای یک گلوی بیمار دردناک باشد. بنابراین با اضافه کردن عسل می توانید از سوزاندن گلو جلوگیری کنید و هم چنین باکتری ها را هم بکشید. دارچین هم برای از بین بردن موکوز خوب است.
  • چای نعنا: اگر مشکل تنفس کردن هم دارید، چای نعنا بسیار مناسب است. بعضی اوقات ممکن است موکوز دهان بسیار ضخیم باشد و تنفستان با مشکل روبرو شود. چای نعنا هم چنین می تواند التهاب را کاهش دهد و با عفونت بجنگد.
  • چای روبیوس با لیمو: کسانی که با آلرژی سر و کله نزده اند فکر می کنند که آلرژی فقط عطسه زدن و خارش پوست است. با این حال یکی دیگر از علائم آلرژی سرفه است. اگر به دلیل آلرژی تان سرفه می کنید،  چای روبیوس با لیمو را امتحان کنید. این چای یک آنتی هیستامین عالی است.
  • چای زنجبیل با عسل: چای های پیشین که برای سرفه معرفی کردیم همگی مزه خوبی دارند. با این حال زنجبیل بسیار تند است مخصوصا چای آن. اما باز هم آن  را پیشنهاد می کنیم. قدرت ضد التهابی آن بسیار زیاد است و به شما کمک می کند که بسیار زود خوب شوید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: steptohealth.com

(Visited 6 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *