سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
مکمل پروتئین وی چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

مکمل پروتئین وی چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

پروتئین وی به جلوگیری از بین رفتن ماهیچه های مربوط به سالخوردگی کمک می کند. هم چنین قدرت، استقامت و بهبود بعد از ورزش را افزایش می دهد.


در طول ده ها ، وی تنها یک محصول فرعی در طول فرآیند ساخت پنیر بوده است. اما امروزه این ماده خام یک ماده ضروری برای برخی افزودنی های غذایی است و همچنین پایه پروتئین وی مشهور نیز می باشد. در این مقاله، می توانید همه ویژگی های این غذا را یاد بگیرید ، و چه کسی باید آن را به منظور بهره مندی از خواص دارویی آن مصرف کند.
وی (آب پنیر ) چیست؟
آب پنیر شیرین یک محصول فرعی مایع است که از پنیر یا ماده پروتئین شیر تولید می شود . رنگی زرد ، سبز، ظاهری کدر و شیرینی کمی دارد. هم چنین حاوی آب و مقدار کمی پروتئین و چربی است
آب پنیر غنی از ویتامین آ ، ب ، ث و مواد معدنی نظیر آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و فسفر و لاکتوز است.
پروتئین وی :
افزایش محصولات لبنی محبوب که شامل پروتین هایی دارای ارزش بیولوژیکی بالا هستند از آب پنیر استخراج می شود. به عنوان پروتیین آب پنیر مشهور است و همانطور که در بالا ذکر شد، شامل همه آمینو اسیدهای ضروری است، که بدن بهتر آنها را جذب می کند.
این نوشیدنی شیر، معمولا به صورت پودر فروخته می شود و با مواد دیگر ترکیب می شود، در میان ورزش کاران به خاطر خواص عالی آن بسیار رایج است.


در اینجا فواید سلامتی اصلی پروتئین وی ذکر شده است:
-قدرت، استقامت، حجم ماهیچه و بهبود بعد از ورزش را افزایش می دهد.
-این کار به جلوگیری از بین رفتن ماهیچه مربوط به سالخوردگی معروف به سارکوپنیا کمک می کند.
-این کار به کاهش چربی بدن به خصوص در اطراف شکم کمک می کند.
– التهاب را کاهش می دهد.
-دارای خواص ضد سرطانی هستند.
– سیستم ایمنی را تقویت می کند
– سطح قند خون و میل به شیرینی را کاهش می دهد . همچنین از دیابت نوع ۲ جلوگیری می کند.
-سطح تری گلیسرید خون را کاهش می دهد.
-کاهش استرس
-کاهش فشارخون


چگونه آن را بنوشید؟
ایده خوبی است که از پیشنهادهای برخی مربیان برای نوشیدن چند پروتیین آب پنیر در روز یا به عنوان جایگزین وعده غذایی استفاده کنید.
باید این محصول طبیعی را به عنوان مکمل برای تقویت آموزش ورزشی و یا نوشیدن آن استفاده کنید. هم چنین می تواند صبحانه ی خوبی باشد وقتی با مواد دیگری مثل میوه، آجیل، بلغور جو دو سر، روغن نارگیل خالص و غیره ترکیب شود. خوش مزه می شود وقتی با موز، کاکائو، دارچین، وانیل ، میوه های طبیعی، تمشک قرمز، و یا میوه های گرمسیری مخلوط شود.

منبع : نمناک

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *