پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
۵ راه ساده برای آرام کردن اعصاب

۵ راه ساده برای آرام کردن اعصاب

اختصاصی چاره چی/ اعصاب ناآرام می تواند به دلیل مشکلات شخصی، اظطراب، استرس، ناامنی، مشکلات روحی و غیره به وجود آیند. به خاطر همین مشکلات هم عصب های شما درگیر می شوند و شما دچار ناراحتی روحی می شوید.  برای آرام کردن عصب ها، بعضی اوقات باید روش های خاصی را به کار برد. مطمئنا شما هم به دنبال بهترین روش ها برای این کار هستید که ما آن ها را در زیر برایتان آورده ایم.

  • نفس عمیق: نفس عمیق کشیدن ساده ترین و موثرترین راه برای تمدد اعصاب است. به آرامی از طریق بینی تان نفس بکشید و هوا را داخل شکمتان کنید و به آرامی تا پنج بشمارید. نفستان را به مدت ۴ ثانیه حبس کنید و سپس به آرامی هوا را از طریق دهانتان بیرون دهید. تنفس آرام و عمیق باعث کاهش ضربان قلب می شود و به مقدار کافی اکسیژن به مغزتان می رساند.
  • عضلات سفت شده را آرام کنید: ناآرامی اعصابتان باعث انقباضات عضلانی می شود. بازوها را کش و قوس دهید یا کمی شنا و دراز نشست بروید تا عضلات آدرنالین ترشح کنند و آرام شوند.
  • مکانی را برای آرام شدن پیدا کنید: فکر خوبی نیست که اگر مشکل عصبی دارید توسط افرادی احاطه شوید. یک مکان خوب برای آرام کردن خودتان پیدا کنید.
  • چای بنوشید: چای گیاهی می تواند باعث ایجاد آرامش در شما شود.
  • یک روتین ضد استرس داشته باشید: مثلا همیشه ورزش کنید، به موسیقی گوش دهید، دوش های آرام کننده بگیرید و حتی خودتان را ماساژ دهید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: steptohealth.com

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *