سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
روش‌هایی که روانشناسان برای خلاص شدن از استرس به کار می‌برند

روش‌هایی که روانشناسان برای خلاص شدن از استرس به کار می‌برند

اختصاصی چاره چی/ در این مطلب روش هایی را آورده ایم که روان شناسان برای خودشان استفاده می کنند و با به کارگیری آن ها می توانید استرس خود را بکاهید. پس اگر از استرس زیاد در زندگی روزمره خود رنج می برید موارد زیر را بخوانید.

  • هرچیزی که به ذهنتان می آید را بر روی کاغذ بنویسید. این روش به ما کمک می کند که مشکلات را فراموش کنیم و مغزمان خالی تر شود.
  • غذا بپزید و در زمان انتخاب غذا و مواد اولیه سخت گیر باشید. سعی کنید موادی را بخرید که قبلا استفاده نمی کردید و غذایی را بپزید که قبلا نپخته اید. با این کار استرستان کم تر می شود.
  • عضلاتتان را منقبض کنید. بعد از یک انقباض قوی، استراحت عضلانی می آید. پس عضله تان منقبض کنید و سپس به حس راحتی که دارید تمرکز کنید.
  • عکس العمل درست نشان دهید یا اصلا عکس العمل نشان ندهید. سعی کنید همیشه مثبت فکر کنید و حتی در موقعیت های منفی هم مثبت نگاه کنید تا استرستان زیاد نشود.
  • هر زمان که استرس زیاد دارید و در حال زیاد فکر کردن هستید دستانتان را به هم بکوبید و فریاد بزنید: «دیگه بسه! بعدا به این موضوع فکر می کنم.». هم چنین می توانید هر وقت که بیش از حد به چیزی فکر می کردید خودتان را نیشگون بگیرید.
  • با انگشت اشاره تان لب هایتان را چپ و راست ببرید. این کار عصب های لب را تحریک می کند و سیستم پاراسمپاتیک را فعال می کند و کمک می کند که آرام شوید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *