پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
با این ۶ ترفند در نظر دیگران جذاب تر شوید!

با این ۶ ترفند در نظر دیگران جذاب تر شوید!

جذابیت مسئله ای است که همه به نوعی برای داشتن آن کارهای مختلفی انجام می دهند و تغییراتی را چه ظاهری و چه باطنی در خود ایجاد می کنند.

در این مطلب نکاتی را گفتیم که به جذاب شدن شما کمک می کند.

۱ـ مرتب باشید:
در برخورد اولی که ما با دیگران داریم؛ مهم ترین چیزی که به چشم می آید ظاهر آراسته و مرتب شماست. از نظر مردم کسی که به ظاهر خود اهمیت ندهد؛ نمی تواند شخصیت جذاب و کاریزماتیکی هم داشته باشد.
بنابراین اگر نسبت به ظاهر خود بی توجه باشید، نه  تنها به خودتان ظلم کرده اید، بلکه احترام دیگران را نیز نگه نداشته اید.

ظاهر همیشه تمیز و مرتب فرد نشانه آرامش روحی اوست. به این ترتیب ظاهر افراد در روابط اجتماعی آنها و در عکس العمل دیگران نیز موثر است. 

۲ ـ متبسم و بانشاط باشید:
داشتن لبخند دلنشین همیشگی یکی از خصلت های افراد موفق و قدرتمند است.
هیچ کس در دنیا نمی تواند مخالف قدرت شگفت انگیز یک لبخند باشد. داشتن چهره عبوس، دوستان، همکاران، آشنایان و… را از ما دور می کند.
بنابراین یکی دیگر از پایه های مهم و اساسی یک شخصیت جذاب و دوست داشتنی، همین چهره متبسم و شاد است. البته منظور از داشتن چهره متبسم، این نیست که شخصی لبخند مصنوعی بر لب داشته باشد؛ بلکه منظور، لبخندی است که از دل برخیزد و طبیعی و صادقانه باشد؛ زیرا در نوع رابطه ای که با دیگران برقرار می کنیم موثر است.

۳ ـ قابل اعتماد باشید:
یک گام مهم دیگر که شخصیت ما را جذاب تر و دوست داشتنی تر می کند این است که قابل اعتماد و رازدار باشیم. یعنی دیگران بتوانند بدون کوچک ترین ترس و نگرانی به ما اعتماد کنند و حرف دلشان را نیز بزنند.

۴ ـ همیشه شاد و پرانرژی باشید:
بیشتر مردم، جوانی و انرژی خود را تا سنین پیری نیز حفظ می کنند، یعنی هر وقت آنها را می بینید متوجه می شوید یک هدف یا برنامه ای در زندگی دارند و تلاش می کنند اهداف و برنامه های خود را یکی پس از دیگری به مرحله اجرا برسانند. مثلاکتاب می نویسند، عکاسی می کنند، به دنبال موسیقی می روند، نقاشی می کنند و…

بنابراین داشتن هدف در زندگی به ما انگیزه، انرژی و نشاط می دهد و ما را از یکنواختی و روزمرگی که خواسته و ناخواسته ضمن هر کاری پیش می آید، رها می کند.

۵ ـ به دیگران کمک کنید:
بعضی از مردم وقتی دچار مشکلی می شوند احتیاج دارند یک دوست، همکار یا یکی از افراد خانواده به کمکشان بیایند. بنابراین اگر می خواهید شخصیتی جذاب و دوست داشتنی داشته باشید به فکر برطرف کردن مشکلات، غم و ناراحتی های دیگران باشید و از آنها دلجوی و حمایت کنید.

۶ ـ سنجیده سخن بگویید:
بدانید چه زمانی باید سخن بگویید و چه زمانی سکوت کنید. شاید تاکنون برای شما پیش آمده باشد که ناخواسته حرف انتقادآمیزی به زبان آورده، بعد پشیمان شده و با خود گفته باشید، ای کاش این حرف را نمی زدم و… متاسفانه بعضی از ما فقط عادت کرده ایم حرف بزنیم بدون این که لحظه ای فکر کنیم و شرایط و موقعیت دیگران را نیز بسنجیم و درک کنیم. لطفا کمی با دیگران بویژه با خودمان مهربان باشیم.

 

(Visited 40 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *