سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پنج حقیقت عجیب که صورتتان در مورد شما می‌گوید!

پنج حقیقت عجیب که صورتتان در مورد شما می‌گوید!

اختصاصی چاره چی/ دانشمندان یافته اند که سیماشناسی، یعنی هنر خواندن شخصیت از روی صورت، یک دانش تقلبی است.با این حال مطالعاتی نشان داده اند که یک حالت صورت می تواند اطلاعات مهمی را درباره شخصیتمان نشان دهد. در این مطلب چند حقیقت در رابطه با ظاهر صورت را آورده ایم.

  • شکل صورت: چند مطالعه که بر اساس جام جهانی ۲۰۱۰ انجام شده بود یک رابطه ای بین شکل صورت و موفقیت را بیان کردند. این رابطه به این صورت است که شما فاصله بین گوش هایتان تا خط بین چشمان و لب بالایی را اندازه می گیرید. نسبتی که به دست می آید نشان دهنده میزان موفقیتتان است. هرچه این نسبت کم تر باشد موفقیت تان بیشتر است. به صورت نسبی این عدد ۲ است. نسبت آبراهام لینکن ۱.۹۳ می باشد.
  • گونه های برجسته: مردانی که میزان تستوسترون بالایی دارند دارای چهره هایی پهن و گونه هایی ضخیم هستند. میزان تستوسترون رابطه مستقیمی با عصبانیت، حس چیره گری و روحیه انقلابی دارد. اگر دقت کنید کارگردان ها هم بازیگرانی با ویژگی های ظاهری سخت را برای شخصیت های انقلابی و آدم بد داستان انتخاب می کنند.
  • چین: یک شخص از دو ماهیچه متفاوت برای خندیدن، گریه کردن، اخم کردن و یا بالا بردن ابرو استفاده می کند. با گذشت زمان این چین ها بیشترین استفاده از احساسات را روی صورت فرد نشان می دهند.
  • حرفه فرد با یک عکس: بسیاری از ما صورتمان را برای گرفتن عکس می چرخانیم، چرا که فکر می کنیم به این صورت جذاب تر به نظر می آییم. دانشمندان یافته اند که دلیل این کار فراتر از این ها است. به نظر می رسد مهندسان، ریاضی دان ها و شیمی دان ها گونه راست خود را بیشتر به سمت دوربین می چرخانند در حالی که در هنرمندان و روان شناسان برعکس است.
  • اندازه بینی و میزان جاه طلبی: در مطالعه ای ۱۷۰۰ عکس بررسی شد. به نظر می آید که هرچه بینی بزرگ تر باشد، میزان جاه طلبی فرد بیشتر است. این افراد اشتیاق بیشتری برای عالی بودن دارند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: bright side.me

(Visited 28 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *