سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
٧ اشتباه استراتژیک که شما را از پول‌دار شدن باز می دارد

٧ اشتباه استراتژیک که شما را از پول‌دار شدن باز می دارد

اختصاصی چاره چی/ مثال های زیادی از افراد فقیری وجود دارد که بدون به ارث بردن چیزی یا کمک دیگران ثروت مند شدند.بعضی اوقات یک نفر تمام قابلیت ها برای پولدار شدن را دارد اما ناامنی نمی گذارد که قدم های اول را بگذارد. در این مطلب می خواهیم چند نکته که ممکن است باعث عقب نگهداشتن شما از پول درآوردن شود را لیست کرده ایم.

  • اگر کار نکنید نمی توانید شیوه زندگی تان را بیشتر از ۳ ماه ادامه دهید. مطمئن شوید که اگر اتفاق خاصی افتاد به اندازه کافی پول پس انداز دارید.
  • شما بیشتر از یک ساعت را صرف رفتن به محل کار می کنید. زمان طلا است. شما همیشه می توانید پول بیشتری دربیاورید ولی هیچ وقت نمی توانید زمان بیشتری بخرید. اگر برای مثال ۲ ساعت در روز در حال رفت و آمد به محل کار هستید، شما ۱۰ ساعت در هفته و ۴۰ ساعت در ماهتان در حال رفت و آمد هستید. این زمان می تواند در کاری شادتر و لذت بخش تر استفاده شود. پس بهتر است کاری نزدیک به خودتان پیدا کنید.
  • قبض هایی دارید که به سختی توان پرداخت آن ها را دارید. گوشی همراه، خودرو و لوازم خانه ای دارید که با پولی که درمی آورید هم خوانی ندارند. بهتر است طبق درآمد خودتان خرج کنید تا بعدا به مشکل نخورید.
  • همه چیز را الان می خواهید. افراد بعضی اوقات وقتی به دنبال شغلی هستند، به پولی که درمی آورند نگاه می کنند. دیگران کاری را پیدا می کنند که می توانند یاد بگیرند، رشد کنند و فکر کنند که چگونه می توانند از دانشی که به دست می آورند در آینده استفاده کنند.
  • پولتان را قبل از به دست آوردنش خرج می کنید. سعی کنید بدهکار نشوید که پس انداز کردن شما را سخت می کند.
  • نباید از خانواده تان دوری کنید. بسیاری افراد فکر می کنند تنها در صورتی موفق می شوند که تنها باشند. اما در واقعیت برعکس است. یک شخص نمی تواند بدون حمایت خانواده حرفه موفقی را پایه ریزی کند.
  • از دولت انتظار دارید که در زمان بازنشستگی از شما مراقبت کند. بعضی افراد دیگران را مقصر درآمد کمشان می دانند و خودشان را سرزنش نمی کنند. دولت هم قوانینی وضع کرده که به صورت کلی به اقتصاد کمک می کند و به صورت نفر به نفر کمک نمی کند. شخص باید خودش مسئول خودش باشد و منتظر کمک دیگران نباشد.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *