سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
جملاتی که گفتنش رابطه شما با رئیستان را خراب می‌کنند

جملاتی که گفتنش رابطه شما با رئیستان را خراب می‌کنند

اختصاصی چاره چی/ در این مطلب جملات و موقعیت هایی را آورده ایم که ممکن است باعث خراب شدن رابطه شما با رئیستان شود. پس این جملات را بشناسید و از استفاده از آن ها پرهیز کنید.

« نیاز به افزایش حقوق دارم تا بتوانم خانه ام را تعمیر کنم.»

مشکلات شخصی و نیازهایتان بهانه و دلیل موجی برای افزایش حقوقتان نیست. بهتر است درباره ارزش هایتان و کارهایی که کرده اید حرف بزنید و سپس درخواست افزایش حقوق کنید.

« من می توانم بعد از ناهار محل کار را ترک کنم؟ کاری هم نیست که انجام بدهم.»

با گفتن این جمله عدم علاقه تان به کار مشخص می شود و به علاوه کارهای بیشتری هم برایتان مشخص می شود. به جای این جمله فقط بپرسید که امکان رفتن وجود دارد یا خیر.

« تقصیر آقا/خانم فلانی بود.»

قابلیت اعتراف به اشتباه بدون بهانه آوردن و تقصیر دیگران انداختن نشانه ای از یک فرد بالغ است.  چنین فردی قابل اعتماد است و همه به او احترام می گذارند.

با صدای بلند: «من رفتم.»

اگر قصد ترک محل کار را دارید فقط بروید. نیاز به محکم بستن در و یا اعلام آن نیست.

«سعی خودم را می کنم.»

این جمله به این معنی است که شما زیاد قصد انجام کاری که می خواهید بکنید را ندارید. اگر هم اشتباهی رخ داد این جمله به شما در فرار از مسئولیت پذیری کمک می کند. به جای این جمله بگویید که کار را انجام می دهید.

«مشکل من نیست.»

جزئی از تیم بودن به معنی بودن در یک قایق است. هر مشکلی که امروز به شما ربطی ندارد می تواند فردا عده ی زیادی از جمله شما را با خود غرق کند.  پس به جای این جمله بگویید: «من متخصص نیستم اما شاید بشود به این روش کاری کرد…».

 

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

 

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *