پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
با این روش‌ها سخنگوی بهتری شوید

با این روش‌ها سخنگوی بهتری شوید

اختصاصی چاره چی/ در دنیای مدرن ما، داشتن مهارت های ارتباطی خوب می تواند زمینه ساز موفقیت ما شود. چند روش پایه برای ایجاد این مهارت ها وجود دارد که در زیر آورده ایم.

ارتباط چیست؟

ارتباط فرستادن و دریافت کردن اطلاعات از طریق کلمات و اشارات مثل صحبت کردن، نوشتن و رفتار است.

برای گفتن چیزی که فکر می کنید شجاع باشید

قابلیت تحت کنترل گرفتن احساسات و نظرات شما یک گام مهم در بیان نقطه نظرتان است. برای صحبت کردن نیاز به وقفه انداختن ندارید آن هم به خاطر این که فکر می کنید ایده تان ارزش شنیده شدن ندارد.

ارتباط چشمی

نگاه کردن به چشمان فرد در هنگام صحبت کردن می تواند به شما در جذب مخاطب کمک کند.

گوش دادن

شنونده خوب بودن به شما اجازه می دهد که دنیا را از چشمان بقیه ببینید. بگذارید آن ها احساساتشان و افکارشان را بیان کنند و برای لحظه ای نظرتان را فراموش کنید.

نحوه بیان

اگر سریع صحبت کنید مردم فکر می کنند که شما فاقد اعتماد به نفس هستید و اظطراب دارید. اگر خیلی آرام صحبت کنید مردم به شما اجازه کامل کردن جمله تان را نمی دهند. بلند و رسا صحبت کنید و زمانی که در حال جمع بندی هستید یا یک موضوع خاص را می خواهید بیان کنید تُن صدا را پایین بیاورید.

بلندی صدا

تنظیم بلندی صدا همیشه کار ساده ای نیست. مخصوصا اگر مقداری نگران هستید یا چیزی برای گفتن دارید و سعی دارید که کار مهمی را فراموش نکنید. زمانی که نزدیک دیگران هستید و تنها هستید آرام صحبت کنید. اما وقتی که با گروهی از افراد صحبت می کنید صدایتان را بلندتر کنید.

واضح صحبت کنید

به لکنت نیفتید و کلمات را درست ادا کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

(Visited 16 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *