پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
چگونه بر ترس صحبت در جمع غلبه کنیم؟

چگونه بر ترس صحبت در جمع غلبه کنیم؟

اختصاصی چاره چی/ شما قرار است به صحنه بروید و در مقابل چندین صورت و چشم روبرویتان شروع به صحبت کنید. به یکباره بدنتان سنگین می شود و نمی توانید قدم بردارید. ضربان قلبتان هم به شدت بالا می رود. نگران نباشید. شما تنها فردی نیستید که دچار ترس صبحت در جمع می باشید. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بر این ترس غلبه کنید.

۱- خودتان را از نظر ذهنی و فیزیکی آماده کنید

اگر بدنتان و ذهنتان آشفته باشید، مخاطبین متوجه می شوند. بنابراین مهم است که خودتان را قبل سخنرانی آماده کنید و اعتماد به نفس لازم را به دست بیاورید. اگر استرس داشته باشید، احتمالا بدنتان هم همین حس را پیدا می کند و عضلاتتان سفت می شود و عرق می کنید. قبل از سخنرانی کمی حرکات کششی انجام دهید و بدنتان را آرام کنید. بهتر است که قبل از هر سخنرانی کمی ورزش کنید و حرکات کششی انجام دهید. سعی کنید قبل سخنرانی به مقدار مورد نیاز آب بنوشید و ذهنتان را آرام نگه دارید. مدیتیشن یا تفکر عمیق می تواند به آرام کردن ذهنتان کمک کند.

۲- روی هدفتان تمرکز کنید

یک مشکل افرادی که استرس در هنگام سخنرانی می گیرند این است که زیادی روی خودشان و احتمال شکستشان فکر می کنند. به هدفتان و چیزی که می خواهید بگویید فکر کنید.

۳- منفی بافی نکنید

فکر های مثبت کنید. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

۴- محتویات سخنرانی تان را از بر باشید

اگر محتویات سخنرانی تان را خوب بدانید یک نگرانی از دوشتان کم می شود. چندین بار متن حرف زدنتان را مرور کنید.

۵- تمرین کنید

بیشتر افراد کم تر در موقعیت های سخنرانی در جمع قرار می گیرند. سعی کنید که در موقعیت های مختلف خودتان را آزمایش کنید و تمرین کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifehack.org

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *