جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
پنج ویژگی مشترک افراد برجسته دنیا را بشناسید

پنج ویژگی مشترک افراد برجسته دنیا را بشناسید

اختصاصی چاره چی/ این یک حقیقت ساده است که دوست داشتن و بودن در کنار بعضی افراد راحت تر است که این به خاطر ویژگی های شخصیتی آن فرد است. رهبران استثنایی دنیا هم کسانی هستند که خوش مشرب، اجتماعی، دوستانه، فروتن و انعطاف پذیر می باشند. در این مطلب می خواهیم ویژگی های شخصیتی را به شما معرفی کنیم و بررسی کنیم که افراد رهبر و موفق دنیا مشترکا آن ها را دارند.

۱- کنترل شخصیتی بسیار

افراد برجسته، از نظر احساسی از هوش بالایی برخوردارند و وقتی تحت فشار قرار می گیرند آرام و صبور هستند. آن ها ارزشی در عکس العمل اضافی نشان دادن نمی بینند و نمی گذارند احساساتشان کنترل اعمالشان را به دست بگیرند.

۲- دور از درام

کسانی که به دنبال توجه دیگران هستند و درام می خواهند ارزش چندانی ندارند. کسی از بودن در کنار چنین افرادی که به دنبال توجه بیشتر دیگران و متفاوت دیده شدن توسط آن ها هستند لذت نمی برد.

۳- به دنبال حقیقت

صداقت پایه ی شخصیتی رهبران و افراد برجسته است. همه، افرادی که همواره با صداقت زندگی می کنند را تحسین می کنند.

۴- شجاعت در مقابل ترس

رهبران و افراد برجسته بر ترس هایشان چیره شده اند و در زیر فشار و استرس خودشان را نمی بازند. آن ها ترجیه می دهند که احساساتشان را در سینه شان محبوس کنند و اعمال شجاعانه را برای غلبه بر ترس اختیار کنند.

۵- همذات پنداری در مقابل خود و بقیه

رهبران و افراد برجسته به صورت طبیعی افراد همذات پنداری هستند. تجربه آن ها در زندگی و مشکلاتشان باعث شده که بتوانند به خوبی از دید دیگران نگاه کنند و همواره به دنبال کمک به دیگران باشند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: BBC

(Visited 19 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *