جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
این ۱۰ خوراکی را نباید در یخچال نگهداری کنید

این ۱۰ خوراکی را نباید در یخچال نگهداری کنید

اختصاصی چاره چی/ آیا می دانستید که تمام غذاها جایشان در یخچال نیست؟ قطعا یخچال می تواند رشد باکتری های غذاهای پخته شده را محدود کند، اما برای تمام غذاها جای مناسبی نیست. در این مطلب ۱۰ غذا که نباید در یخچال بگذارید را به شما معرفی می کنیم.

۱- قهوه

اگر قهوه را در یخچال بگذارید، بوی تمام غذاهای دیگر یخچال را به خود جذب می کند.

۲- گوجه فرنگی

آیا متوجه این موضوع شده اید که گوجه فرنگی های داخل یخچال کمی از مزه شان را از دست می دهند؟ سردی یخچال باعث از دست دادن مزه شان می شود. بهتر است آن ها را در دمای اتاق و دور از نور خورشید نگهداری کنید.

۳- ریحان

ریحان به سردی حساس است و باعث می شود که اتیلن در هوا منتشر کند. اتیلن باعث می شود که میوه های دیگر زودتر برسند اما با این حال باعث نابودی برگ های ریحان می شود.

۴- بادنجان

این میوه بسیار نسبت به دما حساس است، بنابراین نگهداری طولانی مدت آن ها در یخچال می تواند تاثیر منفی در آن ها داشته باشد. این میوه را در دمای اتاق و دور از میوه ها و سبزیجات دیگر نگهداری کنید.

۵- آووکادو

۶- پیاز

گذاشتن پیاز در یخچال باعث بو گرفتن غذاهای دیگر یخچال می شود.

۷- سیر

گذاشتن سیر در یخچال باعث تسریع در پوسیدگی آن می شود.

۸- عسل

گذاشتن عسل در یخچال باعث کریستالی شدن آن می شود که برای غذا پختن یا مصرف چندان مناسب نیست. عسل در دمای اتاق از خودش محافظت می کند ولی مطمئن شوید که در آن به درستی بسته است.

۹- کره بادام زمینی

این کره در دمای اتاق به راحتی دوام می آورد پس نیازی به یخچال گذاشتن آن نیست.

۱۰- سس

با این که بیشتر سس های کچاپ ذکر کرده اند که بعد از باز کردن، آن ها را در یخچال بگذارید، این محصول به اندازه کافی نگهدارنده دارد که از خراب شدنش در دمای غیر یخچالی نگهداری کند. بسیاری از رستوران ها هم سس هایشان را به مدت طولانی روی میزها می گذارند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifetonik.co

(Visited 28 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *