جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
مانده‌های این چهار غذا را به هیچ وجه استفاده نکنید

مانده‌های این چهار غذا را به هیچ وجه استفاده نکنید

اختصاصی چاره چی/ ما نمی توانیم جلوی خودمان را در ذخیره غذاهای مانده بگیریم. اما باید بدانید که خوردن این غذاهای مانده ممکن است به ضرر سلامتی تان تمام شود. درد این مطلب غذاهایی که اگر بمانند، برای شما ضرر دارند را آورده ایم.

۱- سبزیجات

سبزیجات اگر در دمای اتاق بمانند، عملکرد باکتریایی را تحریک می کنند که باعث انباشتگی نیترات می شود. نیترات برای نوزادان و بچه ها ضرر دارد و ممکن است باعث مشکلات خونی شود.

۲- روغن گیاهی

دوباره گرم کردن غذاهایی که با روغن گیاهی درست شده اند ممکن است شما را در معرض بیماری قلبی، سکته و سرطان قرار دهد.

۳- مرغ

اگر شما مرغ را روز بعد از آماده شدن آن بخورید، ممکن است بدنتان آسیب ببیند. خوردن مرغ مانده باعث مشکلات گوارشی می شود که بیشتر آن به خاطر تغییر ساختار پروتئینی است. توصیه می شود مرغ را سرد مصرف کرد اما اگر نیاز به گرم کردن آن دارید، آن را در دمای پایین و در یک مدت زمان طولانی گرم کنید.

۴- برنج

برنج مانده می تواند باعث اسهال و استفراغ شود. اگر برنج در دمای مناسب ذخیره نشود، تخم های قارچی رشد می کنند و ممکن است باعث مشکلات در سیستم گوارشی بشوند. باید بدانید که این تخم های قارچی حتی در درمای آب جوش هم زنده می مانند. طبق گفته متخصصان، برنج بهتر است تازه خورده شود. اما اگر نیاز به ذخیره کردن برنج دارید، فورا آن را در یخچال بگذارید. اگر برنج را در دمای اتاق، بیشتر از یک ساعت قرار دهید تخم های قارچی شروع به رشد می کنند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: healthylifetricks.com

(Visited 58 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *