سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
این پنج اشتباه در آشپزی را انجام ندهید

این پنج اشتباه در آشپزی را انجام ندهید

اختصاصی چاره چی/ اگر فکر می کنید همه چیز درباره اشپزی را می دانید، باید گفت که در اشتباهید.در این مطلب اشتباهاتی که بیشتر افراد هنگام آشپزی مرتکب می شوند را آورده ایم تا شما با دانستن آن ها تبدیل به آشپز بهتری شوید.

۱- شیر تخم مرغ را نرم تر می کند

اگر به تخم مرغتان شیر یا خامه اضافه کردید، بدانید که یک اشتباه آشپزی را مرتکب شده اید. اضافه کردن شیر به تخم مرغ باعث می شود که پخت آن ها طولانی تر شود.

۲- چرخاندن چندباره گوشت هنگام پختن

بعضی برای پختن گوشت و کباب روی آتش چند بار آن را می چرخانند تا دو طرف پخته شود و بعضی دیگر یک بار آن را می چرخانند. یک نویسنده و آشپز مطرح به نام آنت زیتو اعتقاد دارد که یک بار چرخاندن گوشت تاثیر بهتری در پخت آن دارد. پس هنگام پختن بگذارید یک سمت بپزد و سپس یک بار بچرخانید تا طرف دیگر بپزد.

۳- روغن، پاستای در حال جوش را کم تر چسبناک می کند

خوب است که در زمان پختن پاستا روغن را به آب در حال جوش اضافه کنید چرا که از چسبیدن مواد پاستا به یکدیگر جلوگیری می کند. اما اضافه کردن روغن به پاستای در حال پخت باعث پیشگیری از چسبیدن سس آن می شود. پس در هنگام پخت پاستا روغن اضافه نکنید و قبلش این کار را انجام دهید.

۴- تندی فلفل از دانه هایش است

شاید شما هم در دستورالعمل های آشپزی دیده باشید که پیشنهاد می شود برای کم تر کردن مزه تندی، دانه های فلفل را دربیاورید. اما باید بدانید که دانه های فلفل مقدار بسیار کمی تندی دارند. اگر واقعا می خواهید مقدار تندی فلفل را کم کنید، دانه ها و مغز فلفل را دربیاورید.

۵- نرم کردن کره در مایکرویو

اگر فراموش کنید که کره را از یخچال بیرون بیاورید تا گرم تر شود و به غذایتان اضافه کنید چه کار می کنید؟ ساده ترین و راحت ترین کار گذاشتن آن در مایکرویو است. اما کره ای که در مایکرویو گرم می شود ممکن است باعث خراب کردن غذایتان بشود. وقتی کره به دمای خاصی می رسد حالت خامه ای خودش را از دست می دهد.

 

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifetonik.com

 

(Visited 31 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *