جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
با این ۱۰ روش کارهای آشپزخانه‌‌تان را ساده‌تر کنید

با این ۱۰ روش کارهای آشپزخانه‌‌تان را ساده‌تر کنید

اختصاصی چاره چی/ آشپزی برای بعضی تفریح است اما متاسفانه برای دیگران این طور نیست. بعضی افراد از آشپزی متنفرند. برای این افراد در این مطلب نکات مربوط به آشپزخانه را آورده ایم که همه باید بدانند.

۱- برای خارج کردن سریع دانه های سبزیجاتتان، کافی است از یک قاشق هندوانه استفاده کنید.

۲- برای خارج کردن روغن های اضافی غذایتان، کافی است که تکه های یخ و دستمال کاغذی بردارید و این تکه های یخ را در دستمال بگذارید و آن را در غذا قرار دهید. یخ چربی اضافه را جذب می کند و این چربی به دستمال می چسبد.

۳- برای پرهیز از پاره کردن رول پلاستیکی، آن را در یخچال قرار دهید. زمانی که رول پلاستیکی سرد شد، کاغذ به چیزی نمی چسبد.

۴- اگر در پوست کندن پرتقال و نارنگی تان یا حتی لیمو با مشکل روبرو هستید، آن را به مدت ۲۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید. پوست کندن آن راحت تر می شود.

۵- برای کندن پوست تخم مرغ آب پز کافی است جوش شیرین را در یک ظرف آب قرار دهید و تخم  مرغ ها را داخل بگذارید. بعد از گذشت مدت کوتاهی به راحتی می توانید پوست تخم مرغ ها را بکنید.

۶- برای گرفتن آب بیشتر از مرکبات، کافی است آن ها را در یخچال بگذارید و بعد بیرون بیاورید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید.

۷- برای تکه کردن ساده پیاز، آن ها را در فریزر بگذارید. زمانی که برای آشپزی به پیاز نیاز دارید آن ها را بیرون بیاورید و به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید بیرون بمانند و سپس به راحتی تکه کنید تا حتی یک قطعه هم جدا نشود.

۸- برای جلوگیری از سر رفتن آب جوشتان، کافی است یک قاشق چوبی را روی قابلمه بگذارید.

۹- برای سرخ کردن کامل یک مرغ، آن را باز کنید و از طرف سینه ی آن روی اجاق بگذارید.

۱۰- برای گرم کردن یک پیتزا در مایکرویو، پیتزا را با یک ظرف آب در کنارش در مایکرویو قرار دهید. رطوبت ایجاد شده حالت کریسپی پیتزا را حفظ می کند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifetonik.com

(Visited 44 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *