شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
تکنیک های ساده برای داشتن زندگی اقتصادی

تکنیک های ساده برای داشتن زندگی اقتصادی

خواستنی ها و نیازهای افراد تمامی ندارد در حالی که منابع موجود برای رسیدن به این خواسته ها، همیشه محدود است. همین موضوع سبب شده است که دانش اقتصاد ایجاد شده و رشد کند. در این مطلب می خواهیم چند شیوه ساده برای آموختن فرهنگ اقتصادی بودن و مدیریت منابع را با هم مرور کنیم.

درس اول
به کودکان خود بیاموزید که بهتر است کتاب ها و دفترهای بدون استفاده را دور نیندازند.
روش های ساده ای برای استفاده دوباره از این دفتر و کتاب ها وجود دارد. با این کار هم به اقتصاد خانواده کمک کرده اید و هم در حفاظت از محیط زیست همراه شده اید.
برای این کار به آن ها بیاموزید که به دقت برگه های قسمت های استفاده نشده را جدا کنند. سپس می توانید آن ها را دوباره به هم پانچ یا منگنه کنید تا یک دفترچه یادداشت جدید بسازید.

1-768x576
درس دوم
مسواک های را قدیمی را دور نریزید
مسواک های قدیمی همیشه مفید هستند. مثلا می توانید بعد از شستن و ضدعفونی کردن این مسواک ها، از آن ها برای تمیز کردن برس  مو استفاده کنید. برس های مو بعد از مدتی استفاده جرم می گیرند یا ممکن است موهای ریز در آن ها جمع شود. برای تمیز کردن برس، کافی است مسواک قدیمی را به مقداری آب و شامپو آغشته کنید و به راحتی فاصله میان شانه های برس را تمیز کنید.
از مسواک های قدیمی می توانید برای تمیز کردن کفش ها، کنج دیوارها و گوشه های غیر قابل دسترس وسایل استفاده کنید.

2-768x576

درس سوم
خمیردندان تان را دور نریزید.
هنگامی که خمیر دندان تان تمام شد، آن را به دو قسمت تقسیم کنید، مقداری آب در آن بریزید. با این کار برای دو سه روز یک دهانشویه مفید و ارزان قیمت خواهید داشت.

3-768x576

درس چهارم
پرده های کهنه را دور نریزید.
اگر پرده های اتاق ها یا آشپزخانه تان قدیمی شده اند، آن ها را دور نیاندازید. کافی است بعد از شستن پرده ها، آن ها را به قطعات کوچک مستطیلی برش بزنید تا دستمال های مناسب گردگیری داشته باشید.

4-768x576
درس پنجم
رژلب جدید بسازید.

این شیوه جدیدی است که شما می توانید آن را برای داشتن رژ لب یا رژ گونه جدید امتحان کنید. هنگامی که رژ لب شما در حال تمام شدن است، قسمت باقیمانده اما غیر قابل استفاده آن را خارج کنید.
رژ لب باقیمانده را در یک قاسق بریزید و چند ثانیه آن را روی حرارت شمع نگه دارید. حالا مایعی ایجاد شده است که می توانید ان را در قالب جدیدی، مانند جعبه های سایه، که سطح مسطحی دارند، بریزید و دوباره از آن ها استفاده کنید.
اگر همین مایع را با مقداری وازلین ترکیب کنید، می توانید یک رژگونه براق و هیجان انگیز برای خودتان درست کنید.

51-768x576

 

منبع: دارچین

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *