جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
با این ۱۰ ماده دانه‌های سر سیاه صورتتان را از بین ببرید

با این ۱۰ ماده دانه‌های سر سیاه صورتتان را از بین ببرید

اختصاصی چاره چی/ دانه های سر سیاه چه هستند؟ دانه های سرسیاه در حقیقت منافذ بسته شده ای هستند که توسط باقی مانده های پوست، سلول های پوستی مرده، کراتین و سبوم که یک ماده روغنی است پر شده است. دانه های سر سیاه روی صورت، کمر، گوش ها و باقی قسمت های بدن انسان که غده های عرقی وجود دارد، دیده می شود. خوشبختانه چند راه ساده و طبیعی برای خلاص شدن از دست دانه های سر سیاه و حل این مشکل پوستی وجود دارد.

۱- لیمو و لیموترش

آیا می دانستید افراد بسیاری از شربت لیمو به عنوان دارویی برای درمان دانه های سر سیاه استفاده می کنند؟ لیمو در خالی کردن و تمیز کردن سلول های مرده پوست موثر عمل می کند. شربت لیمو را روی صورتتان بمالید و بگذارید شب روی صورتتان باشد. هنگام صبح، صورتتان را با  آب گرم بشورید. البته اگر پوست حساسی دارید باید پوستتان را فورا شستشو دهید. مراقب نور خورشید هم باشید چرا که لیمو پوست را حساس در برابر نور می کند و امکان آفتاب سوختگی وجود دارد.

۲- آرد جو

آرد جو می تواند چربی و روغن پوست را بیرون بکشد. به روش سنتی یک فنجان آرد جو درست کنید و بگذارید سرد شود. به آرد جو عسل اضافه کنید و روی پوست بمالید. بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس بشورید. به جای عسل از ماست هم می توان استفاده کرد.

۳- فلفل سیاه و سرشیر

در جلوگیری از شکل گیری دانه های سر سیاه موثر است. یک قاشق چای خوری فلفل سیاه و سرشیر را قاطی کنید و ترکیب را به ناحیه مورد نظر بمالید. بعد از ۵ دقیقه صورت را بشورید.

۴- سفیده ی تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ پر از پروتئین است که به شما در دوباره درآمدن پوست و از بین بردن دانه های سر سیاه کمک می کند. چند تخم مرغ بشکنید و سفیده آن را به شکل فومی در بیاورید و روی صورت بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه صورتتان را با  آب گرم بشورید.

۵- خیار

خیارها را پوست بکنشید و در دستگاه مخلوط کن بزارید تا یک ترکیب یک دست به وجود بیاید. ترکیب را به صورت بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه با  آب گرم بشورید.

۶- سیب زمینی

سیب زمینی پوست کنده را در ظرفی بگذارید و مقداری آب اضافه کنید. وقتی که به اندازه کافی ضخیم شد، روی صورتتان بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس با  آب گرم بشورید.

۷- گوجه فرنگی

در از بین بردن روغن و چربی پوست موثر است. گوجه فرنگی ها را ببرید و روی صورت به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.

۸- نعناع

برگ های تکه شده را روی صورتتان بمالید و بگذارید به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند.

۹- آلو ورا

ژل آلوورا را روی پوست بمالید ولی توجه کنید به ناحیه چشمان وارد نشود.

۱۰- جوش شیرین

یک قاشق جوش شیرین و سه فنجان آب جوش را ترکیب کنید. روی جوش شیرین آب بریزید و بگذارید حل بشود. یک حوله روی بخار بگذارید. یک حوله روی صورتتان بگذارید تا صورتتان را بپوشاند. سپس به مانند بخور استفاده کنید. اگر حوله خشک است، پروسه را چند بار دیگر تکرار کنید.

(Visited 79 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *