شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
چگونه با فرزندمان در مورد بیماری فرد دیگر خانواده سخن بگوییم؟

چگونه با فرزندمان در مورد بیماری فرد دیگر خانواده سخن بگوییم؟

اختصاصی چاره چی/ گفتن مریضی یک شخص نزدیک به یک بچه کار سختی است. در این مطلب نکته هایی که شما با استفاده از آن ها می توانید بهتر این مطلب را به کودکتان انتقال دهید را آورده ایم.

به او گوش دهید و بگذارید تنها باشد

روانشناسان می گویند والدین بهتر است بفهنمند بچه ها تا چه اندازه می دانند تا بدانند از نظر احساسی تا چه اندازه آماده هستند. مفهوم کلی بیماری هم مهم است. می توانید اسم بیماری را به او بگویید تا خودش بتواند اوضاع تحلیل کند.

سن او را در نظر بگیرید

صادقانه جواب دادن به کودک مهم است. این به کودک می فهماند که شما قابل اعتماد هستید و آن ها می توانند هر سوالی از شما بپرسند. اما سن بچه مهم است. نحوه صحبت با فرزند ۱۶ ساله با بچه ای که به مهد کودک می رود متفاوت است. قطره قطره اطلاعات دادن به بچه کوچک می تواند از احساسی شدن او جلوگیری کند.

آن ها را زندانی نکنید

در حالی که بزرگ سالان و فرزندان در برابر اخبار غم انگیز مشابه عمل می کنند، اما بچه ها اطلاعات محدودی دارند و قدرت درکشان هم پایین است. این وظیفه بزرگ سال است که با آن ها در درک موضوع هم قدم شوند. بگذارید بچه تان هم چنان دوستان یا اعضای خانواده را ببیند و راه های کمک به او را بیابید.

وقتی یک چیز را نمی دانید، بگویید که نمی دانید

یک بخش مهم صادق بودن همین موضوع است. اگر فکر می کنید بچه تان نیاز به پشتبانی احساسی بیشتر دارد، یک مشاور کودکان پیدا کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifehacker.com

(Visited 20 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *