جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
١٠ پيشنهاد برای ست کردن دامن کوتاه و چکمه

١٠ پيشنهاد برای ست کردن دامن کوتاه و چکمه

فصل پوشیدن چکمه با دامن رسیده است. اغلب خانم ها در این فصل دامن های کوتاه خود را با چکمه های گوناگون ست می کنند.
در این مطلب با چند نکته برای ست کردن دامن و چکمه همراه شما هستیم.
۱٫ چکمه های سوار کاری:
چكمه هایی كه از چكمه های سواركاری الهام گرفته شده اند و با همین نام در دنیای كفش شناخته می شوند، انتخاب خوبی برای همراه شدن با دامن های كتان، جین و سایر دامن های اسپرت هستند.
برای ست های اسپرت كه می خواهید دست تان در رنگ باز باشد، چكمه چرم قهوه  ای انتخاب سنجیده تری است چون رنگ كلاسیک چرم است و همیشه زیبا به نظر می رسد.
۲٫ بوت های شیپوری:
بوت هایی كه طراحی شیپوری دارند یعنی ساق آن ها هر چه به طرف بالاتر می رود، گشادتر می شود، با دامن های زیر زانو بپوشید. در تركیب دامن و بوت همیشه به این نكته دقت كنید كه لبه بوت باید زیر دامن پنهان شود و دیده نشود.

۳٫ چکمه کوتاه:
برخلاف آنچه اغلب خانم ها فكر می كنند، تركیب دامن كوتاه با چكمه زیر زانو انتخاب خوبی نیست. این تركیب باعث می شود شما كوتاه تر به نظر برسید. دلیل این اتفاق هم شكستی است كه خط دامن و لبه چكمه در ست لباس شما ایجاد می كند.

۴٫رنگ تیره:
اگر اصرار به پوشیدن چكمه با دامن كوتاه دارید، از تركیب رنگ های تیره استفاده كنید تا شكست كمتر به چشم بیاید مثلا چكمه مشكی را با جوراب شلواری مشكی و دامنی به همین رنگ بپوشید.
استفاده از رنگ مشكی را در بالاتنه ادامه ندهید چون ست شما زیبایی خودش را از دست می دهد و دلتنگ و دلگیر می شود.
۵٫ چکمه پاشنه بلند:
چكمه با پاشنه بلند و باریک فقط برای خانم های میانسال به بالا توصیه می شود. خانم های جوان بهتر است سراغ این مدل چكمه نروند چون با لباس های جوانانه و چابكی این سن و سال هیچ هماهنگی ندارد.
چکمه با پاشنه باریک انتخاب فانتزی ای است و بهتر است خانم های میانسال هم فقط در موقعیت های خاص از این کفش ها استفاده کنند.
۶٫ ست کردن چکمه با دیگر اکسسوری ها: 
یكی از راه های زیبا كردن ست شما با چكمه، تركیب چكمه با برخی اكسسوری های ست شماست. مثلا اگر چكمه با رنگ شتری دارید، از یک كمربند شتری روی دامن یا پیراهن خودتان استفاده كنید. یک رنگ بودن این دو به چشم می آید و زیبایی شما را دوچندان می كند.

۷٫چکمه با پاشنه هایی پهن
برای پوشیدن دامن كوتاه با چكمه باید سراغ چكمه های پاشنه دار بروید؛ البته چكمه های پاشنه داری كه پاشنه پهنی دارند و به همین دلیل با دامن های اسپرت و كوتاه هماهنگ هستند. چكمه هایی كه در طراحی آن ها از تركیب لژ و پاشنه استفاده شده، انتخاب خوبی برای دامن های كوتاه هستند. این قانون كلی را هم یاد بگیرید؛ هر چه پاشنه بلندتر، دامن كوتاه تر.
۸٫ ست نوجوانانه:
برای خانم های نوجوان یک تركیب متفاوت را پیشنهاد می كنیم؛ چكمه با ساق متوسط، جوراب بلند كه از چكمه بیرون می آید و یک ساق برای كامل كردن این ست.
این ست انتخاب خوبی برای روزهای خوش و شاد نوجوانی است. در چنین تركیب های تین ایجری و اسپرتی رنگ اهمیت چندانی ندارد، حتی شلوغ بودن رنگ ها به متفاوت شدن ست كمک می كند.

۹٫ چکمه های ساق بلند:
هنگام خرید چكمه هایی كه ساق بسیار بلند دارند، حواس تان باشد، قد چكمه نباید بیشتر از پنج سانتی متر بالاتر از زانو باشد. این چكمه ها انتخاب خوبی برای پیراهن های كوتاه هستند؛ دقت كنید پیراهن كوتاه نه دامن كوتاه. تركیب چنین چكمه ای با دامن كوتاه از شما یک كوتوله می سازد. برای ست کردن پیراهن با چکمه دست تان بازتر است و لازم نیست نگران قواعد ست کردن دامن و چکمه باشید.

۱۰٫جنس و رنگ چکمه:
جنس و رنگ چكمه و كیف خود را با هم ست كنید. اگر چكمه چرم می پوشید، از كیف چرمی در همان رنگ استفاده كنید. به شما توصیه می كنیم به جای ست كلاسیک كیف و كفش، به ست های خلاقانه فكر كنید اما در مورد چكمه همان انتخاب كلاسیک بهتر است.
این روزها که چکمه با جنس جیر به اندازه چکمه های چرمی رواج پیدا کرده اند حواستان باشد از ترکیب چکمه جیر و کیف چرمی استفاده نکنید. بهترین ست برای چکمه جیر شما کیفی از همین جنس است.

(Visited 395 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *