چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
این ریزه کاری ها را رعایت کنید تا به عکاسی حرفه ای تبدیل شوید

این ریزه کاری ها را رعایت کنید تا به عکاسی حرفه ای تبدیل شوید

اختصاصی چاره چی/ تمرین در همه جا به افزایش مهارت می انجامد. در عکاسی هم چنین است. در زیر لیست تمرین هایی که به شما در یک عکاس بهتر شدن کمک می کند را آورده ایم.

نورسنجی نقطه ای

نورسنجی دوربین های مدرن حالتی عالی دارند و یک منظره و ستینگ را به خوبی ارزیابی می کنند. با این حال این دوربین ها هم ۱۰۰ درصد واقعی عکس نمی گیرند و ممکن است صحنه های تاریک و روشن ایجاد شود. تغییر به نورسنجی نقطه ای شما را در کنترل نقطه های دوربین قرار می دهد و کمک می کند که محدوده صحنه را بهتر درک کنید.

هیستوگرام را چک کنید

هیستوگرام یک دوربین گرافی ای را نشان می دهد که معرف روشنایی پیسکل های تشکیل دهنده تصویر است. چک کردن هیستوگرام بعد از هر عکس، درک شما را از روشنایی پخش شده در یک تصویر را بالا می برد.

از یک لنز واحد استفاده کنید

استفاده از یک لنز واحد به شما اجازه می دهد که از حواس پرتی مربوط به زوم کردن رها شوید.

یک تعادل رنگ سفید برای خودتان شخصی سازی کنید

به تنظیمات دوربین بروید و در white balance، حالت صحیح را انتخاب کنید(در کتابچه راهنمای دوربین موجود است) و سپس از یک شی به صورت سفید یا خاکستری طبیعی عکس بگیرید تا به یک تعادل برسید.

هر روز یک عکس خودتان را در اینترنت منتشر کنید

هر زمان که فکر می کنید خوب است عکس خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا وابستگی بیشتری به عکس برداری پیدا کنید. هم چنین انتشار عکس هایتان، قدرت خلاقیتتان را بالا می برد و به شما در پیدا کردن موضوعات بدیع کمک می کند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: techradar.com

(Visited 33 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *