دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
۱۰ راه ساده برای اینکه به فردی سحرخیز تبدیل شوید

۱۰ راه ساده برای اینکه به فردی سحرخیز تبدیل شوید

اختصاصی چاره چی/ بعضی افراد به صورت طبیعی فرد صبح گاهی هستند و صبح ها زود از خواب بیدا می شوند درحالی که بقیه ترجیه می دهند صبح زود از خواب بیدار نشوند. این افراد در زود بیدار شدن مشکل دارند. اگر شما هم جزء این افراد هستید پس این مطلب را بخوانید تا با این ۱۰ روش تبدیل به یک فرد صبح گاهی شوید.

۱- بیشتر بخوابید

شما حداقل نیاز به ۷ ساعت خواب دارید. پس زود به رخت خواب بروید تا زمانی که صدای هشدار در صبح به صدا درآمد راحت تر از تخت بیرون بیایید.

۲- از صفحه های نمایش در اتاق خواب استفاده نکنید

تلویزیون، گوشی های همراه و دیگر وسایل الکترونیکی را خارج از اتاق خواب بگذارید. یک اتاق تاریک به شما در یک خواب راحت کمک می کند.

۳- وقتی که خسته هستید به رخت خواب بروید

سعی کردن برای خواب آن هم زمانی که خسته نیستید اشتباه بزرگی  است. به این طرف و آن طرف غلت می زنید که باعث اعصاب خردکنی و عصبانیت شما می شود. اگر هر روز صبح زود بیدار شوید، شب ها هم زود خسته شده و نیاز به خواب پیدا می کنید.

۴- برای خوابیدن یک روتین داشته باشید

ساخت یک روتین برای خواب به آمادگی بدن کمک می کند. ریتم چرخشی ما می خواهد که زمانی که تاریک شد بخوابد و زمانی که طلوع خورشید شد بیدار شود.

۵- بلند شدن از رخت خواب را به تاخیر نیندازید

به تاخیر انداختن بیرون آمدن از تخت خواب زمانی که بیدار شده اید شما را خسته تر می کند.

۶- وقتی بیدار شدید شروع به حرکت کنید

زمانی که از خواب بیدار شدید بروید و صورتتان را بشورید و یک لیوان آب بنوشید. این کارها باعث می شود که احساس بیدار داشته باشید.

۷- هر روز در یک زمان از خواب بیدار شوید

اگر هر شب در یک زمان به خواب بروید و هر صبح هم در یک زمان از خواب بیدار شوید، بدنتان خودش را تنظیم می کند و الگویی می سازد که به صورت طبیعی از این روتین شما طبعیت می نماید.

۸- صبح ها ورزش کنید

ممکن است در ابتدا احساس خستگی بکنید اما بعد از یک ورزش صبح گاهی، احساس طراوت و شادابی به شما دست می دهد و آماده شروع روزتان می شوید.

۹- خورشید را پیدا کنید

بروید قدم بزنید و خورشید را پیدا کنید. حداقل به مدت ۱۵ دقیقه در روز بیرون باشید تا گرمای خورشید را احساس کنید و از هوای تازه لذت ببرید. همگی ما نیاز به ویتامین D داریم که در زمستان پیدا کردنش سخت می شود.

۱۰- هر روز یک کار خاصی برای خودتان داشته باشید

همگی ما نیاز به کاری برای انجام در روز داریم. حالا می خواهد شغلتان، خانواده تان، حیوان خانگی تان یا تفکر درونی روزانه تان باشد. اگر کاری را در روز داشته باشید که شما را خوشحال می کند، انرژی لازم برای یک حس خوب را هم خواهید داشت.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifehack.org

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *