شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۷ نوع دوست قلابی که شما را از موفقیت بازمی‌دارند

۷ نوع دوست قلابی که شما را از موفقیت بازمی‌دارند

اختصاصی چاره چی/ همه ما در مراحل زندگی با افرادی مواجه می شویم که خودشان را به عنوان دوستمان معرفی می کنند. ما هم به طبع به آن ها اعتماد می کنیم و وقتمان را با آن ها می گذرانیم، اما بعد از مدتی به هر دلیلی ذات واقعی شان برایمان روشن می شود. در این مطلب می خواهیم شخصیت این افراد را برایتان معرفی کنیم تا شما زودتر بتوانید آن ها را شناسایی کنید.

۱- همیشه تعریف می کند

این ذات انسان است که دوست داشته باشد از او تعریف شود. به این ترتیب ما هم آن هایی را که از ما تعریف می کنند دوست داریم. از این افراد دوری کنید چرا که آن ها از تعریف و تمجید کردن شما فقط برای نزدیکی بهتان استفاده می کنند. باید از خودتان بپرسید که چرا این فرد می خواهد به من نزدیک شود و هدفش چیست.

۲- از شما برای منافعش استفاده می کند

شناسایی این افراد  بسیار سخت است و از خطرناک ترین دوستان قلابی هم هستند. آن ها وقتی اعتماد شما را به دست آوردند شروع به استفاده از شما خواهند کرد. انتظار نداشته باشید وقتی که از شما استفاده کردند هنوز با شما دوست باشند.

۳- از شما برای خوب جلوه دادن خودش استفاده می کند

این افراد دوستانشان را به مانند یک لباس گران قیمت یا شی می بینند که خودشان را در جامعه قشنگ تر جلوه می دهد.

۴- ماشین کپی

این تیپ افراد برخلاف انواع قبلی هستند. آن ها به دنبال تقلید ویژگی های شخصیتی شما هستند. احتمالا یک بخش از شخصیت شما است که به دنبالش هستند و به این ترتیب با شما دوست شده اند.

۵- متظاهر

این افراد تنها زمانی خودشان را دوست شما جلوه می دهند که به نفعشان باشد. شاید گشتن با آن ها لذت بخش و دوستانه باشد اما هیچ  وفاداری در آن ها پیدا نخواهید کرد.

۶- متقلب

متقلب کسی است که طوری رفتار می کند که دوست شما است اما در واقع در پشت صحنه در حال خیانت به شما و اعتمادتان است. متاسفانه این افراد تنها زمانی شناخته می شوند که اعتمادتان از آن ها دیگر سلب شده است.

۷- رقیب

آیا تا به حال دوستی داشتید که هر وقت شما یا کس دیگری در مورد چیزی که انجام دادید حرف می زنید او سریع به دنبال گرفتن توجه جمع باشد؟ پس او یک رقیب است. هر دستاورد شما یک چالش برای آن ها است. اگر یک تلویزیون بزرگ بگیرید آن ها یک بزرگ ترش را می گیرند. اگر یک تفریح جدید را شروع کنید آن ها آن تفریح را با موارد بیشتری در اختیار می گیرند تا فقط از شما بهتر باشند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifehack.org

(Visited 49 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *