شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۶ لغت که بیانش شما را فردی غیر قابل اعتماد جلوه می‌دهد

۶ لغت که بیانش شما را فردی غیر قابل اعتماد جلوه می‌دهد

اختصاصی چاره چی/ ارتباط برقرار کردن با دیگران امری عادی در زندگی روزانه است. ده سال پیش ما هیچ وقت جرعت نداشتیم که در یک ایمیل به رئیسمان از شکلک خنده استفاده کنیم اما اکنون در سال ۲۰۱۸ یک امر عادی است. با این حال بعضی لغات و اصطلاحات صرف نظر از تحصیلات یا ویژگی های دیگرتان ممکن است شما را فردی غیر قابل اعتماد جلوه دهد. در این مطلب آن ها را بررسی می کنیم.

ممکن است، باید، شاید و احتمالا

این  موارد را شاید در زندگی روزانه زیاد استفاده می کنید اما باید بدانید این کار باعث می شود که گوینده به نظر آید که به خودش مطمئن نیست.

باشه

باید قبول کرد که این کلمه یکی از اعصاب خردکننده ترین جواب هایی که در زمان پیام دادن به شخصی می تواند گرفت. این کلمه باعث می شود که شما فردی معمولی و غیر مطمئن جلوه داده شوید.

چقدر خوب

شاید اگر کسی درباره سفرش به شما بگوید و شما پاسخ دهید: «چقدر خوب»، این تنها یک پاسخ صادقانه است. اما وقتی این اصطلاح را به صورت روزانه و در جواب هر چیزی که اطرافیان می گویند می دهید، شما را تبدیل به فردی می کند که استقلال نظر ندارد.

آمم

بین صحبت ها احتمالا زیاد پیش آمده که برای مکث از این کلمه استفاده کنید که بسیار هم اعصاب خردکن است. استفاده بیش از حد از این کلمه باعث می شود که کمی در پردازش تفکرات با تاخیر به نظر برسید. به جای استفاده از «آمم» از عبارت « بگذارید یک لحظه فکر کنم» استفاده کنید و یا حتی هیچ چیزی نگویید.

ببخشید

این کلمه که برای عذرخواهی استفاده می شود اگر در جای درستی استفاده نشود ممکن است شما را ضعیف و سست نشان دهد. البته اگر نیاز به عذرخواهی است حتما باید از آن استفاده شود اما استفاده مکرر از این کلمه شما را شرمنده و ترسو نشان می دهد.

امیدوارم

در حالی که خود کلمه به خودی خود مثبت به نظر می رسد، اما در واقعیت اثر منفی دارد. استفاده از این کلمه به معنی این است که شما اعتماد به نفس لازم را ندارید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifehack.org

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *