شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
چرا باید روزی ٣ تخم مرغ بخوریم؟

چرا باید روزی ٣ تخم مرغ بخوریم؟

اختصاصی چاره چی/ تخم مرغ یک ماده خوراکی معرکه هست!  سرشار از مواد مغذی و سالمی است که بدنتان به آن ها نیاز دارد. آیا می دانستید که ۹۰ درصد کلسیم و آهن موجود در تخم مرغ در زرده آن است؟ نصف پروتئین تخم مرغ هم در سفیده آن می باشد. هم چنین مصرف تخم  مرغ  به شما احساس سیری می دهد.

مطالعات نشان می دهد افرادی که تخم مرغ مصرف نمی کنند از ویتامین های A، E و B12 کم تری برخوردار هستند. تخم مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین با کیفیت در این سیاره است. با مصرف تخم  مرغ حتی می توان بافت عضلانی و بافت های التیامی ساخت. متخصصان غذایی پیشنهاد می کنند که روزی سه عدد تخم مرغ در روز مصرف شود.

درست است که زرده تخم مرغ حاوی کلسترول بسیار است اما باید بدانید که کلسترول خوب (HDL) و کلسترول بد (LDL) داریم که کسترول تخم مرغ از نوع اول است. به این معنی که مصرف زرده نه تنها ضرر ندارد بلکه تاثیرات منفی غذاهای غیر سالم شما را هم از بین می برد.

تخم مرغ موجب حفظ قدرت بینایی شما می شود. هم چنین باعث استحکام بیشتر استخوان و جلوگیری از استئوپروز و دیگر بیماری های مربوط به استخوان می گردد. با مصرف تخم مرغ هم چنین می توان از مضررات کمبود آهن در بدن که می تواند سردرد، خستگی و بی حوصلگی باشد جلوگیری کرد. تخم  مرغ ها یک حس سیر بودن هم به شما می دهد که می تواند در کاهش وزن به شما کمک کند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: : www.healthylifetricks.com

(Visited 28 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *