دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
با رعايت اين اصول، براي مهمان هاي خود بهترين ميزبان باشيد!

با رعايت اين اصول، براي مهمان هاي خود بهترين ميزبان باشيد!

همه ما دوست داریم میزبان های شایسته و خوبی برای مهمانان مان باشیم و خاطره خیلی خوبی از حضورشان در منزل ما داشته باشند، البته به طور معمول تصور خاصی از پذیرایی و میزبانی برای وعده های خاص و متفاوت نداریم و برای صبحانه، ناهار، عصرانه و شام از الگوی خاصی پیروی می کنیم غافل از این که هر کدام می تواند قلق های خاص خودش را داشته باشد. پس آماده باشید تا در این مطلب با راه های مختلف یک پذیرایی خوب از مهمانان در وعده های مختلف آشنا شوید.

0077d19d665b64be6b0cb6044d81ab38

طريقه ی پذيرايی در صبحانه
اول روی ميز صبخانه را انتخاب می كنيم كه بهتر است از سفره ی بزرگ گلدوزی شده و يا گلدار شاد تهيه كرد. می توانيم در وسط ميز گل يا سبد ميوه قرار دهيم برای هر نفر يک بشقاب و كارد و چنگال و قاشق لازم است كه بدين طريق آن ها را قرار می دهيم بشقاب مقابل صندلی و جلوی بشقاب كارد و چنگال كره خوری و سمت چپ بشقاب چنگال دسر و سمت راست كارد و قاشق مربا خوری ، قاشق چای خوری در نعلبكی قرار می گيرد كره و مربا و عسل در ظرف های جداگانه وسط ميز بايد قرار داده شود نان را در ظرف های مخصوص لای دستمال بايد سر ميز گذاشته شود نمكدان هم در وسط ميز می گذاريم سرويس چايخوری و فنجان ها برابر خانم خانه قرار بگيرد تا او برای هر مهمان چای بريزد.

پذيرايی برای ناهار
روی ميز نهار را می توان سفره ی سفيد كتان يا غيره قرار داد وسط ميز را می توان با سبد گل با ميوه تزيين كرد بشقاب ها بايد با يک فاصله روبه روی هم قرار بگيرند قاشق در طرف راست بشقاب و چنگال در طرف چپ بشقاب كارد را هم در طرف راست بشقاب قرار می دهيم كارد و چنگال و قاشق دسرخوری را بايد جلوی بشقاب گذاشت بعد ليوان ها برای هر نفر جلوی بشقاب قرار می گيرد.

پذيرايی عصرانه
پذيرايی عصرانه معمولا با چای و شيرينی و ساندويچ ساده انجام می شود برای ميز چای می توان از سفره های ظريف استفاده كرد . كارد و چنگال و بشقاب برای پذيرايی عصرانه معمولا كوچک تر از كارد و چنگال و بشقاب غذاخوری است . سرويس چای را می توانيم در سينی وسط ميز قرار داد و فنجان و نعلبكی آن را وسط بشقاب ها كه در جلوی مهمان ها است بگذارید . خوراكی ها را كه شامل شيرينی و ساندويچ ،كره و مربا است در اطراف سينی چای قرار می دهيم و خانم خانه بايد برای مهمان ها چای بريزد و از مهمان ها پذيرايی كند.

پذيرايی برای شام
روی ميز را بايد با سفره كتان سفيد كاملا تميز پوشاند . روی سفره را انواع گل های طبيعی و شمعدانی های پايه كوتاه می توان تزيين كرد . كارد و چنگال و ليوان ها را به اين ترتيب بايد قرار داد؛ كاردِ گوشت در طرف راست بشقاب بعد قاشق و چنگال را در طرف چپ بشقاب قرار می گيرد . كارد و چنگال و قاشق دسر خوری را بايد جلوی بشقاب گذاشت و بعد ليوان ها بالای بشقاب قرار می گيرد . دستمال سفره هم سمت چپ بشقاب ها قرار داده می شود غذاها هم طوری چیده می شوند كه برداشتن آن ها برای مهمان ها آسان باشد بعد از غذا بايد سرويس قهوه خوری يا چای آورده شود . اگر كسی خواست غذاها را تعارف كند بايد از سمت چپ مهمان ها غذا را نگه دارد و دست را هم در سطح ميز پايين آورد .اگر غذايی مورد توجه مهمان ها بود می توان دوبار آن را گردانيد تا مهمان ها استفاده بكنند.

dametjiz-com-ghazah-1
پذيرايی به طور ايستاده
در موقع نهار يا شام اگر خواستيم به طور ايستاده پذيرايی كنيم می تواينم بشقاب ها و ليوان ها و كارد و چنگال را در دو طرف سر ميز قرار دهيم و غذاها را روی ميز قرار می دهيم .مهمان ها غذای خود را برمی دارند و كنار می روند . می توانيم اگر ميز جا نداشت نوشابه و آب را در ميز ديگری كنار اطاق قرار دهيم.

منبع: ميزبان باشي

(Visited 400 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *