چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
چطور وزن کم کنیم و یک سبک زندگی سالم داشته باشیم؟

چطور وزن کم کنیم و یک سبک زندگی سالم داشته باشیم؟

اختصاصی چاره چی/ آیا از وزن خودتان احساس ناراحتی می کنید؟ دوست دارید که احساس قدرت و سلامتی داشته باشید؟ در این مطلب به شما راه های ساده ای که می توانید وزن کم کرده و وارد دنیای سالمی شوید را آموزش خواهیم داد.

۱-تا زمانی که ۸۰ درصد پر هستید بخورید. اگر بیشتر از این بخورید، شکمتان بزرگ تر می شود تا جایی که ۱۰۰ درصد پر شود. به این صورت فشار زیادی به دیواره های شکم وارد خواهد شود و اندازه اش بزرگ تر شده و شما را حتی مجبور به خوردن بیشتر می کند.

۲- آب لیمو بخورید. لیمو متابولیسم بدنتان را سرعت بخشیده و مواد سمی را نابود می کند. هر صبح که بلند می شوید ۷۵۰ تا ۱ لیتر آب را با یک لیموی کامل ترکیب کرده، هم  بزنید و بنوشید.

۳- غذای سالم بخورید.

۴- درست قبل از این که شروع به خوردن بکنید، تمام آن چیزی که فکر می کنید می خواهید بخورید را روی ظرف قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که همه شان دارای مواد مغذی بوده و سالم هستند.

۵- آرام غذا بخورید. از طعم آن لذت ببرید. معده شما به ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا بفهمد پر شده است.

۶- آب زیاد بخورید تا متابولیسم بدنتان بیشتر شود.

۷-  در هفته یک بار غذای ناسالم بخورید. از این غذا لذت ببرید و تا جایی که می خواهید بخورید اما این را بدانید که این یک تغییر سبک زندگی است.

۸- هر روز ورزش کنید. نگویید که حتی ۱۵ دقیقه در روز وقت ندارید تا ورزش کنید. چه ۱۵ دقیقه و چه یک ساعت، شما باید در روز ورزش کنید.

۹- به مقدار کافی بخوابید. ۸ ساعت کافی است.

۱۰- یک فرد دیگر که در این راه موفق شده است را برای خودتان الگو قرار دهید.

مترجم: صدرا شریعتی

منبع: Wikihow.com

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *