شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چگونه از اتلاف وقت در طول روز جلوگیری کنیم؟

چگونه از اتلاف وقت در طول روز جلوگیری کنیم؟

اختصاصی چاره چی/ تا به حال شده حس کنید که زمان کافی در طول روز ندارید؟ آیا همیشه در حال عجله هستید؟ آیا این احساس را دارید که زمانتان در حال هدر رفتن است؟ خب باید گفت که شما تنها نیستید. در این مطلب راه هایی که شما می توانید در وقت تان صرفه جویی کنید را بررسی می کنیم.

۱-زمان استفاده از کامپیوتر و چک کردن ایمیل هایتان را حساب کنید. احتمالا بدون این که بدانید در حال صرف کردن وقت بسیاری در آن ها هستید. اگر وقت بسیاری صرف چک کردن ایمیل یا هر چیز دیگری در اینترنت می کنید، یک برنامه ای برای خودتان بچینید تا آن را حل کنید.

۲- نه گفتن را یاد بگیرید. نه گفتن کار سختی است. چه می خواد نه گفتن به کاری که رئیس می گوید باشد و چه چک کردن صفحه اجتماعی دوستتان. متاسافنه هر بله ای که به یک کار جدید می گویید وقت بسیاری را از شما می گیرد.

۳- تصمیمات را سریع بگیرید. شما زمان بسیاری را در تصمیم گرفتن از دست می دهید. سعی کنید که تصمیمات را سریع تر بگیرید تا زمان بیشتری را صرفه جویی کنید.

۴- محدودیت هایی برای خودتان مشخص کنید. این که هر چند وقت یک بار به شبکه های اجتماعی سر بزنید یا این که چقدر وقت صرف بازی موبایلی که دانلود کرده اید بکنید.

۵- استراحت کنید. وقتی وسط کارتان هستید احتمالا با خود فکر می کنید که یک ساعت کار بیشتر مفیدتر از استراحت است. اما قضیه همیشه این گونه نیست. کار کردن پشت سر هم تمرکز شما را از بین می برد به این معنی که کاری که شما در ۳۰ دقیقه می توانستید انجام دهید شاید ۴۵ دقیقه به طول بیانجامد.

۶- شکایت ها را تبدیل به عمل کنید. همه ممکن است در طول روز از چیزهایی که برایشان پیش می آید شکایت کنند. متاسافنه این شکایت کردن وقت زیادی را از شما می گیرد. به جای شکایت کردن کاری را شروع کنید.

۷- نوتیفیکیشن های حواس پرت کن را خاموش کنید.

۸- پیاده روی تان را به حداکثر برسانید. هم چنین سفر با وسایل حمل و نقل عمومی می تواند به تمرکز کردن شما به کار کمک کند. دوچرخه سواری هم کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

۹- ملاقات ها را کم کنید. بسیاری از ملاقات با افراد مختلف غیر برنامه ریزی شده اند و وقت زیادی از شما را خواهد گرفت.

۱۰- وظایف را به دیگران بسپارید. کسی را مورد اطمینان خود قرار داده و وظایفی که وقت بسیاری از شما می گرفته اند را به او بسپارید.

۱۱- کارها را با هم انجام ندهید.

۱۲- فضای کارتان را مرتب کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: lifehack.org

(Visited 4 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *