سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چگونه با فردي که دارای اختلال دو قطبی است رفتار کنیم؟

چگونه با فردي که دارای اختلال دو قطبی است رفتار کنیم؟

اختصاصی چاره چی/ داشتن عضوی از خانواده که دارای اختلال دو قطبی است خودش چالشی است که نیازمند صبر و دلسوزی شما است. در کنار آمدن با کسی که اختلال دو قطبی دارد مهم است که از او حمایت کنید، به خودتان از نظر فیزیکی و احساسی برسید و در مورد اختلال دو قطبی یاد بگیرید.

بخش یک: از او حمایت کنید.

۱-درک کنید که بعضی از رفتارهای این عضو خانواده مربوط به اختلالش است. تشخیص این که رفتار بد عضو خانواده تان مربوط به این اختلال است و نه یک رفتار طبیعی به درک وضعیتش کمک خواهد کرد.

۲- از او در درمان ذهنی اش حمایت کنید. از آن جا که اختلال دو قطبی دارو و درمان دارد، مهم است که در دوره درمان از او پشتیبانی کنید.

۳- از خوردن داروهایش اطمینان کسب کنید. ممکن است که کسی که اختلال دو قطبی دارد به دلیل مطمئن بودن از خودش استفاده از داروها را متوقف کنید.

۴-  کمک کنید که چیزی موجب تحریک رفتار او نشود. موادی مانند کافئین، الکل و مواد مخدر ممکن است باعث تحریک رفتار منفی او شود.

۵-او را درک کنید. بیشتر در مورد اختلال دو قطبی یاد بگیرید تا بتوانید بیشتر به او کمک کنید.

بخش دو: از خودتان مراقبت کنید.

۱-همزاد پنداری کنید. خودتان را در قالب او بگذارید تا بیشتر به درک رفتارهایش برسید و همین طور احساسات منفی تان در مورد سلامت ذهنی اش را کاهش دهید.

۲-سلامت ذهنی خودتان را فراموش نکنید. مراقبت کردن از کسی که اختلال دو قطبی دارد ممکن است باعث استرس و افسردگی شود.

۳- از یک متخصص کمک بگیرید. اگر وفق دادن با یک فرد دارای اختلال دو قطبی برایتان سخت است، خوب است که از یک متخصص برای کمک به حفظ سلامت خودتان کمک بگیرید.

بخش سه: یادگیری در مورد اختلال دو قطبی

۱-اختلال دو قطبی را یک وضعیت بیولوژیکی در نظر بگیرید. به این معنی که این اختلال ربط زیادی به ژن ها دارد و در خانواده تان چرخیده است. بنابراین این وضعیت تقصیر آن عضو خانواده تان نیست.

۲-نشانه های مختلف اختلال دو قطبی را یاد بگیرید. دو نوع اختلال دو قطبی داریم. مهم است که یاد بگیرید که فرد شما مربوط به کدام نوع است.

۳- یاد بگیرید که اختلال دو قطبی چگونه درمان می شود. اختلال دو قطبی معمولا با ترکیبی از دارو و درمان ذهنی مداوا می شود.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: wikihow.com

(Visited 92 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *